Jak se zbavit horečky přírodním a efektivním způsobem?

Horečka je zvýšení tělesné teploty, kterým naše tělo bojuje s patogenními mikroby. Důležité je rozlišit mezi nízkou a vysokou teplotou. Horečky nízkého stupně jsou od 37 do 38 stupňů Celsia, zatímco vysoké horečky se pohybují od 38 stupňů Celsia výše. Nejčastěji se objevuje u onemocnění: nachlazení, chřipka, angina, zánět vedlejších nosních dutin, faryngitida, cystitida, příušnice a spalničky. Jak se s ní rychle vypořádat?

Co dělá horečka s vaším tělem a jak ji správně měřit?

Zvýšená tělesná teplota si jasným signálem nemoci. Kromě toho také zrychluje metabolismus, stimuluje tvorbu protilátek a ukládání vody, zpomaluje trávení a můžete se cítit velmi unavení. Je přirozené, že se mění v závislosti na denní dobu. Večer bude zajisté vyšší. To souvisí s cirkadiánním rytmem sekrece kortizolu v těle. Nemusíte se proto obávat, že by se váš stav večer horšil. Je to naprosto normální a přirozené.

Doporučený článek:  V zimě čelí organismus mnohým výzvám. Se správnou prevencí si udržíme krásu i zdraví

Jak ji správně měřit? Ideální je pořídit si bezkontaktní elektronický teploměr, který měření provádí držením několik centimetrů od čela. Máte-li klasický teploměr, musíte si dát záležet na jeho správném použití. Měření teploty v podpaží vyžaduje, aby byl správně přitlačen k tělu. Pokud ho vkládáte do úst, nezapomeňte jej vždy dekontaminovat a špičku teploměru umístit pod jazyk a ústa zavřít. Další možností je měření rektálním teploměrem nebo měření v uchu, ale obojí vyžaduje hodně jemnosti a většina lidí sází na jednodušší možnosti.

Doporučený článek:  Když světlo bolí: fotofobie může znamenat víc než jen přecitlivění očí

Co použít na boj proti horečce?

Ke snížení teploty lékaři a lékárníci doporučují používat antipyretika, jako je ibuprofen nebo paracetamol. Možná máte i jiné produkty a značky, na které jste zvyklí a používali je vaši rodiče. Kromě použití léků se také doporučuje hodně odpočívat a pít hodně tekutin. Jistě to nepřekvapí, ale vyplatí se pít čaj s citronem a medem, abyste doplnili vitamín C, která tělo potřebuje. Chcete-li použít přírodní varianty antipyretických léků, můžete použít malinový, topolový, bezový nebo lipový sirup. Mají totiž velmi podobné účinky jako antipyretické léky z lékárny.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/viral-fever-home-remedies