Špinavý dřez je nejlepší pořádně zapatlat olejem. Takový styl uklízení si oblíbí každý

Pro některé hospodyňky je velmi těžké udržet čistotu v kuchyni, která se používá dnes a denně. Není to pouze o utření kuchyňské linky, ale vyčistit potřebuje také trouba, mikrovlnka, nebo dokonce mřížka na digestoři. Denně je tak potřeba kuchyň uklízet, aby byla v čistotě a jídlo v ní připravené se dalo jíst bez rizika zdravotních problémů. Jak ale vyčistit dřez, ve kterém myjete nádobí?

Používání rostlinných olejů povrchům neškodí

Máte doma zásobu rostlinného oleje? Pak byste je měli využít právě na ochranu dřezu. Oleje se používají v kuchyni velice často. Můžete je přidat do těst na dezerty, ale také se na nich smaží nebo jsou součástí dalších pokrmů. Olej ale můžete využít ještě jinak. Hodit se bude na ochranu vašeho dřezu. Obsahuje totiž omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, díky kterým se bude zase lesknout.

Doporučený článek:  Ocet na zahradě upraví pH půdy, zbaví nářadí rzi a zlikviduje plevel

Vlastnosti takových olejů jsou neocenitelné. Bez větší práce zajistíte, že budete mít dřez nejen čistý, ale také chráněný před dalšími nečistotami, které se na něm dnes a denně usazují. Můžete přitom použít jakýkoliv olej, který najdete v obchodech. Koupit si můžete řepkový, slunečnicový, nebo dokonce kokosový. Na čištění dřezu vám bude stačit pouze jediná kapka.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak dřez naolejovat?

Nejdříve musíte dřez důkladně opláchnout, abyste zajistili jeho čistotu. Usazeniny nebo zbytky jídla nejsou žádoucí. Naneste olej na houbičku nebo hadřík a vetřete do celého povrchu dřezu. Postupujte pomalu a dbejte na to, aby se olej dostal opravdu všude. Odolná špína nebude mít šanci, stejně tak jako nové skvrny, které mohou vzniknout v důsledku vsypání zbytků jídel do dřezu.

Doporučený článek:  Mrazák uchová potraviny dlouho čerstvé, jeho používání má ale svá pravidla

Olej ale nesmíte nalít přímo do dřezu, protože byste tím způsobili problémy s odpadem a voda by nemusela správně odtékat. Také černý dřez můžete snadno naolejovat. Naneste olej na houbičku a vetřete do dřezu tak, abyste docílili toho, že nebude lepit. Kromě oleje ale na čištění dřezu můžete využít také jedlou sodu nebo další domácí suroviny, které najdete doma v kuchyni.

Zdroj: https://theorganisedhousewife.com.au/cleaning/how-to-clean-a-kitchen-sink/