Řeřicha vyroste už za sedm dní. Pěstovat ji lze po celý rok, v množství vitamínů je bezkonkurenční

Řeřicha je často podceňována zelenina. Je to chyba, protože je to skutečná vitamínová bomba. Je skvělým zdrojem vitamínu C. Kromě toho obsahuje železo, hořčík, vápník, jód a chrom. Určitě byste ji měli zařadit do své každodenní stravy.

Řeřicha je populární hlavně na Velikonoce

Ale konzumovat by se měla celoročně. Je levná a má mnoho zdravotních výhod. Je skvělým zdrojem vitamínů a minerálů. Obsahuje vitamín C, má ho dokonce více než citrusy. Dále obsahuje vitamíny A, B a K. V jejím složení najdeme také mnoho minerálů. Ocenit můžeme také její chuťové vlastnosti. Řeřicha má charakteristickou mírně kořeněnou chuť a specifickou vůni. Perfektně se hodí jako doplněk k sendvičům, salátům a polévkám. Navíc má velmi bohatou historii. Byla známá již ve starověkém Římě a Řecku. I když tam byla považována hlavně za afrodiziakum.

Doporučený článek:  Plevel, který léčí. Pampeliška je silný bojovník proti rakovině i nenáviděným kilům navíc

Díky vysokému obsahu vitamínu C je skvělým antioxidantem. Zlepšuje imunitu těla, chrání před volnými radikály a utěsňuje krevní cévy. Řeřicha má také detoxikační, dezinfekční a diuretické vlastnosti. Kvůli tomu by měla být zahrnuta také do stravy lidí, kteří jsou na dietě. Má navíc projímavý účinek a reguluje kolísání glukózy v krvi. Železo obsažené v této rostlince je skvělé při boji s anémií nebo v období sezónní slabosti. Má nízký obsah kalorií a zlepšuje stav pokožky, vlasů a nehtů.

Zdroj obrázku: Freepik

Řeřichu můžete pěstovat celý rok

Semínka řeřichy můžete koupit velmi levně. Její pěstování je pak velmi jednoduché. Semínka se vysazují ve speciální klíčící nádobě nebo správně připravené misce. Vysazená zrna je třeba denně vlhčit. Nejlépe se jim bude dařit na slunném místě. Řeřichu si následně můžete vychutnat již za 7 až 10 dní. Pěstovat ji můžete také na zahradě, kde se doporučuje vysadit ji od dubna do září, samozřejmě to záleží na tepelných podmínkách.

Doporučený článek:  Pálení žáhy se může objevit kdykoli. Stačí málo a už nikdy vás trápit nebude

Díky všem zdravotním výhodám, které nám řeřicha přináší, ji můžeme zařadit do našeho jídelníčku i každý den. Může být bez problémů konzumována i těhotnými a kojícími ženami a také dětmi. Jedinými, kdo by si měl dát na řeřichu pozor, jsou lidé se žaludečními vředy a zánětem žaludku. Denní dávku této rostlinky udržujte přibližně u 3 až 4 čajových lžiček. Její přebytek může kvůli diuretickým vlastnostem způsobit nepohodlí.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/how-to-grow-watercress