Heboučké ručníky a měkké povlečení jako v hotelu: klíčem je správné praní a sušení

Praní ručníků nebo ložního povlečení rozhodně není nic složitého, jen je nutné si zapamatovat několik věcí, podle kterých byste se měli řídit. Pokud chcete mít ručníky hebké, měkké a zároveň savé a pravidelně se v posteli luxusně vyspat, musíte se koukat nejen na to, jaký používáte prací prostředek nebo program na pračce. Vyprané ložní prádlo vám může vydržet i několik let ve stále skvělém stavu.

Jak se správně pere ložní prádlo?

V posteli trávíme opravdu mnoho času. Je to prostor, ve kterém odpočíváme, a neměli bychom se v něm cítit špatně. Kvalitní spánek ovlivňuje mnoho faktorů a správně vyprané povlečení je jedním z nich. Pokud se v něm nebudete cítit dobře, budete se celou noc převalovat a spánek nepřijde. Jak povlečení zachovat jako nové a po každém vyprání ho mít hebké? Praním byste se měli zbavit především bakterií.

Doporučený článek:  Připálený plech vyčistí jedlá soda, peroxid nebo citrón

Proto je vhodná teplota alespoň 60 stupňů, v závislosti na materiálu. Bavlnu můžete občas vyprat i na 90 stupňů, pokud budete chtít mít jistotu, že je prádlo skutečně čisté a sterilní. Přikrývky byste pak měli měnit alespoň jednou za 14 dní, pokud se hodně potíte, může to být i častěji. Povlečení nechávejte uschnout nejlépe na čerstvém vzduchu, ale ne na slunci, protože by mohlo ztvrdnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete prát ručníky s ložním prádlem?

Ještě před praním zkuste ložní prádlo otočit naruby, protože tím zajistíte, že se látka nebude sepírat a barvy budou zářivé po dlouhé měsíce nebo roky. Ručníky se budou prát velmi podobně. Také u nich je potřeba dbát na čistotu a při 60 stupních se snadno zbavíte bakterií, které v nich jsou ukryté. Ručníky byste si měli rozdělit podle barev. Můžete použít i aviváž, která zajistí, že budou opravdu měkké.

Doporučený článek:  Dešťová voda je skvělá nejen pro zalévání rostlin. Dá se dobře zužitkovat a pomůže ušetřit

I ručníky je nejlepší sušit na čerstvém vzduchu, ale nikdy ne na přímém slunci. Můžete tím oslabit vlákna a ručník pak nebude správně sát. Navíc se může změnit i celá strukturu ručníku a během několika použití ho budete moci vyhodit. S ručníky můžete prát nejen ložní prádlo, ale také další látky, které vydrží vyšší teploty. Je ale nutné koukat na pokyny výrobce.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/wash-bed-sheets-duvets-towels-100407.html