Rozlučte se s nenáviděným žehlením. Kostka ledu narovná prádlo za vás

Žehlení je noční můrou pro většinu hospodyněk. Obzvláště v letních dnech, kdy je teplota vzduchu v domácnosti už tak dost vysoká. Proto pokud máte sušičku a nechce se vám žehlit, vyzkoušejte jednoduchý trik s kostkou ledu. Proč se vyplatí mít kostku ledu vždy po ruce? Vysvětlíme níže.

Jak mohu použít kostky ledu k žehlení?

Tento trik je velmi levný a nezabere mnoho času. Nejprve do sušičky vložte mokré prádlo tak, jak jste zvyklí. A poté přidejte do bubnu sušičky také několik kostek ledu. Sušičku nastavte na teplejší program a počkejte na konec programu. Tající kostky ledu v sušičce produkují páru stejně jako napařovací žehlička. Tím přispívají k narovnání pomačkaných oděvů. Tento trik můžete využít také při sušení ručníků nebo lůžkovin. Je dobré, když buben sušičky není přeplněný. Tím pak docílíte lepších výsledků.

Zdroj obrázku: Freepik

Na co jiného jsou dobré kostky ledu?

Nejen do nápojů jsou ledové kostky vhodné. Led vás zachrání při štípnutí hmyzem, postižené místo potřete ledem a otok nebude tak velký a svědivý. Také běžné otoky led zmírní. V domácnosti však kostku ledu můžete využít například k narovnání promáčklin na koberci. Pokud stěhujete nábytek a na koberci se objevily promáčkliny po jeho nohách, můžete na dané místo položit kostku ledu. Počkejte, až se led rozpustí, a poté místo vytřete houbičkou. Chlupy koberce se opět vzpřímí.

Žvýkačka na tričku

Také na odstranění žvýkačky z trička je vhodná kostka ledu. Jak to funguje? Kostku ledu vložte do sáčku a tento sáček přiložte na nalepenou žvýkačku na oděvu. Led zmrazí žvýkačku, ta ztvrdne a vysuší se. Poté pomocí špachtle jemně žvýkačku odloupněte z látky.

Jídlo v mikrovlnce nikdy nevyschne

Pokud si chcete ohřát rýži nebo těstoviny v mikrovlnce, stačí, když k misce s jídlem přidáte kostičku ledu. Jídlo tak bude více šťavnaté a nebude při ohřívání osychat.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/news/a39480/wrinkled-clothing-ice-cube-trick/