Rychlovarná konvice patří mezi zařízení, která se v domácnostech denně využívají, a to nejen na vaření kávy nebo čaje. Máte ji doma, ale potřebujete ji vyčistit? Většina lidí ji čistí pouze zevnitř, což je velká škoda, protože péči bude potřebovat také zvenku. Konvice by měla být ozdobou kuchyně. Jaké prostředky budete potřebovat na její vyčištění?
Čištění bude rychlejší díky alobalu
Máte doma v kuchyni alobal? Je to věc, která se bude hodit nejen na zabalení jídel nebo svačiny do školy. Pomocí alobalu si můžete poradit také se špinavým odpadem v kuchyni, ale hodit se bude také na čištění rychlovarné konvice. Určitě znáte domácí triky na to, jak ji vyčistit od vodního kamene a dalších usazenin. Jak ale očistit vnější stranu, o tom se moc nemluví.
Mastnota nebo připáleniny se mohou objevit po celé konvici, ale také je najdete na jiných zařízeních nebo spotřebičích. I staré konvice ale mohou dostat nový lesk. Stojí za to některé metody vyzkoušet, než se rozhodnete pro koupi nové konvice. Účinnost těchto metod je potvrzena několika lety zkoušení a testování. Čištění vnějšího povrchu konvice nebude nic složitého.
Jak použít alobal při čištění konvice?
Jak jsme zmínili, alobal bude nejlepší prostředek na čištění konvice. Jak ho ale používat? Na mokrou utěrku naneste 2 lžičky jedlé sody, která je na vodní kámen a nečistoty jako dělaná. Vetřete ji do konvice a chvilku počkejte, protože soda povolí nečistoty a díky ní se zbavíte také usazenin. Rozpustí rychle i mastnotu. Je to rychlé, levné a hlavně šetrné k životnímu prostředí, protože nepoužíváte nic chemického.
Na povrch konvice nikdy nepoužívejte drátěnky. Právě tu můžete nahradit alobalem, který srolujete do menší kuličky, na konvici nanesete čisticí prostředek, necháte ho působit a poté ho odstraníte právě alobalem. Můžete také použít jakýkoliv olej, který podle nadšenců ochrání povrch konvice a dodá jí lesk. Bude vypadat jako nová.
Zdroj: https://cleaning.lovetoknow.com/cleaning-tips/how-clean-electric-kettle