Jaro je jako stvořené pro velké změny. I naše bydlení si zaslouží nový náboj

Jaro je jako stvořené pro provedení změn v životě i v domácnosti. Čas na generální úklid lze spojit s částečnou rekonstrukcí nebo malováním, protože při teplejších dnech lze dostatečně prostor vyvětrat, což usnadní usychání barvy na zdech. Jak postupovat při generálním úklidu, aby šlo vše pěkně od ruky a změny rozjasnily interiér na celý zbytek roku?

1.     Plánujte

Pustit se do ročního úklidu nebo rekonstrukce bez plánu se nevyplácí. Naplánujte si práce a čas, který chcete daným úkolům věnovat, ale sepište si také seznam materiálu, který budete na dané činnosti potřebovat, a před započetím akce si vše nakupte. Není nic horšího než začít a zjistit, že vám polovina potřebných věcí chybí. Rozmyslete si, na co stačíte sami a na co si najmete řemeslníky. U těch mohou být čekací doby poměrně dlouhé, proto s tím ve svém plánu počítejte, abyste nežili půl roku bez podlahy nebo obložené koupelny.

Doporučený článek:  Jak zabalit všechno potřebné na dovolenou pod stan
Zdroj obrázku: Freepik

2.     Úklid na prvním místě

Před samotnou rekonstrukcí je také namístě generální úklid spojený s velkou očistou a vyhazováním věcí. U rodinných domů s půdou nebo sklepem je ke zvážení objednání velkokapacitního kontejneru na nepotřebné věci a stavební materiál. U menších bytů postačí odvézt nepotřebnosti do sběrného dvora. Použitelné věci, elektroniku nebo oblečení prodejte nebo darujte za odvoz. Úklid vždy začínejte od nejšpinavějších a nejvíce zaplněných míst, poté přejděte k méně náročným úkolům.

3.     Funkčnost a náklady

Po dokonale provedeném úklidu se pusťte do rekonstrukce a vždy plánujte vybavit prostor funkčně. Vyhýbejte se módním trendům nebo výstřelkům, prostor by měl být vybaven nadčasově, aby sloužil po další léta. Vždy myslete na to, že během rekonstrukce se mohou náklady nenadále navýšit a při pořizování nového vybavení si dvakrát rozmyslete jeho užitečnost, abyste prázdný prostor nezahltili novými, leč nepotřebnými věcmi.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-renovate-a-house-1822429