Jediný prostředek postačí k tomu, aby pračka byla dokonale čistá a sloužila dlouhé roky

Praní prádla je nutností pro všechny z nás. Bohužel se pračka sama nevyčistí. Jak ji můžeme vyčistit my a pečovat o ni, aby se maximálně prodloužila její životnost? Zjistěte, jak odstranit vodní kámen způsobený tvrdou vodou a jak pračku pravidelně čistit. Právě vodní kámen spolu s pracími prostředky provoz pračky ovlivňují.

Vyperte naprázdno

Jednou za dva týdny nastavte na pračce nejvyšší teplotu praní, poté nalijte do dávkovače na aviváž ocet až úplně po okraj a další dávku octa nalijte do dávkovače pracího prášku. Pokud takto čistíte pračku poprvé, použijte hned dvě lahve octa a celý postup dvakrát opakujte. Pokud čistíte pravidelně, bude stačit jedna lahev. Pak pračku nechte běžet naprázdno.

Doporučený článek:  Sladké pokušení i netradiční večeře: několik přísad vyšvihne ovesnou kaši mezi špičkové pokrmy

Každá pračka má filtr, který by se měl každý týden čistit od usazenin z pracího prostředku a vodního kamene. Jeho čištění je velmi jednoduché – filtr stačí vyjmout a opláchnout pod tekoucí vodou. Díky pravidelné kontrole a čištění zajistíme, že pračka bude fungovat lépe a prodlouží se její životnost. Kromě usazenin může filtr obsahovat také drobné předměty, například mince, které jsme zapomněli vyjmout z kapes prádla před praním.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyčistěte dávkovač

Znečištěný dávkovač aviváže a pracího prášku může způsobit snížení účinnosti nebo nepříjemný zápach linoucí se z pračky. Přitom čištění dávkovače není vůbec složité. Jednoduše zásuvku vyjměte a vydrhněte starým zubním kartáčkem. Můžete použít směs jedlé sody a vody. Nezapomínejte po každém vyprání ihned vyndat prádlo z pračky a nechat pootevřená dvířka, aby byla zajištěná dostatečná cirkulace vzduchu.

Doporučený článek:  Posilování jednou týdně zformuje tělo a sníží riziko vážných chorob. Lepší recept na dlouhověkost neexistuje

Každá pračka má v přiloženém návodu svá vlastní pravidla bezpečnosti a správného používání. Pečlivě si je přečtěte a dodržujte je, jedině tak vám může pračka dlouho sloužit. Kromě výše uvedených tipů můžete také používat speciální filtry na tvrdou vodu a také speciální prášky, které zabrání usazování vodního kamene na ohřívači.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/if-you-havent-cleaned-this-appliance-in-a-month-you-better-do-so-asap/