Šneci jsou pohromou pro každou zahradu. Úrodu i rostliny zachrání suroviny z kuchyně

Hlemýždi na zahradě jsou nezvaní hosté, kteří můžou zničit celou úrodu. Proto je nutné přijmout opatření, které zabrání tomu, aby se na zahradě dále množili a ubližovali zelenině nebo ovoci, které pěstujete. Místo chemických prostředků můžete použít domácí suroviny, které máte doma.

Použijte domácí suroviny

Proti šnekům můžete použít například kávovou sedlinu. Pokud jste milovníkem kávy, možná máte vyhráno i nad šneky. Škůdci totiž nemají rádi její vůni ani chuť a takovým místům, kde káva bude, se obloukem vyhnou. Stačí jen kávu uvařit a rostlinu nastříkat roztokem, nebo si schovat sedlinu a tu usušit a rozsypat kolem rostlin, které chcete ochránit. Navíc je sedlina z kávy skvělým hnojivem. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.

Doporučený článek:  Superpotraviny ze zahrádky: goji, minikiwi nebo borůvky

Pomoci může také obyčejná skořice. Je to koření, které se hodně využívá především na pečení, ale své uplatnění najde také na zahradě. Stejně jako káva i skořice šneky pořádně dráždí a její vůni nesnesou. Můžete ji nasypat všude kolem záhonů a rostlin a jen čekat, jestli to zabere. Kromě šneků pomocí skořice vyplašíte také mravence, komáry nebo mouchy ze své zahrady. Skořici můžete použít také při zakořenění rostlin, řízky budou odolnější proti houbám a škůdcům.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže i popel nebo pivo

Pivo je možná pro někoho škoda použít na šneky, ale je to účinný prostředek, jak je zahubit. Na rozdíl od kávy nebo skořice hlemýždi vůni piva milují. Proto ho nalijte do hlubší mísy, kterou dejte blízko rostlin, kde se šneci pohybují. Šneci vlezou do mísy, kde se utopí.

Doporučený článek:  Dostat semínka z granátového jablka je snadné. Stačí dobře použít nůž

Funguje také obyčejný popel. Je to účinná překážka, kterou šneci nedokážou překonat. Po prašné zemi se jim bude velmi špatně pohybovat a na rostliny už nebudou mít sílu se dostat. Nasypte popel kolem rostlin a květin, které chcete ochránit. I popel je skvělé přírodní hnojivo, které se hodí na květiny všeho druhu. V létě ho snadno získáte pomocí ohně.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-snails/