Malé blechy dokážou znepříjemnit život mazlíčkům i páníčkům. Vyzrajte na ně přírodní cestou

Pes je nejlepší přítel člověka. Nelze však popřít, že starost o psa nebo kočku s sebou přináší i některé problémy. Zejména v letních měsících si majitelé chlupatých mazlíčků stěžují na blechy, které se jejich zvířecímu kamarádovi usadily v kožichu. Samozřejmě existují chemické prostředky, ale také přírodní řešení, která jsou stejně účinná.

Pravidelné mytí je základ

Nejlevnějším a nejpraktičtějším způsobem k odstranění blech ze srsti zvířat je obyčejná voda. Čistota je totiž nesmírně důležitá. Pejska nebo kočičku pravidelně koupejte, případně je nechte chvíli stát ve vaně naplněné vodou. Parazité se totiž k mokré srsti nemohou přilepit. Pokud používáte šampon, vyberte antiparazitní.

Doporučený článek:  Žena vyzrála na vysoké podpatky. Díky netradiční vychytávce ji už nohy nebolí

Ačkoliv se to může zdát zvláštní, banánová slupka ve skutečnosti může při zablešení u zvířat pomoci. Tajemstvím toho, jak banány fungují, je draslík, který blechy účinně zabíjí. Stačí, když slupky rozprostřete na koberce a nábytek, kde mazlíček pobývá nejčastěji. Zajistěte ji ale tak, aby ji pes nebo kočka nemohli sníst.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet nebo bylinkový čaj

Dalším způsobem, jak se zbavit blech, je použití jablečného octa. Ten se musí podávat perorálně. Jednu polévkovou lžíci přidejte do misky s vodou vašeho mazlíčka, po čase pronikne až do kůže a blechy usmrtí. Podobně fungují pivovarské kvasnice, které blechy rovněž odpuzují. Smíchejte je s krmivem, které váš mazlíček konzumuje. Nezapomeňte se předtím zeptat svého veterináře, jaká dávka je pro vašeho čtyřnohého kamaráda vhodná.

Doporučený článek:  Zkušený zahradník cibulové slupky nikdy nevyhodí. Dobře ví, jakým pokladem pro rostliny jsou

K oplachům srsti můžete použít rozmarýnový čaj. Potřebovat budete jednu lžíci nasekaného rozmarýnu, kterou zalijete sklenicí vody. Chvíli povařte a pak nechte vychladnout. Touto tekutinou dvakrát týdně oplachujte srst svého mazlíčka. Nejen že rozmarýn srsti propůjčí svěží vůni, ale také účinně odpudí blechy. Podobným způsobem můžete použít levanduli, mátu, šalvěj nebo cedrové dřevo.

Zdroj: https://jetpetresort.com/blog/dog-care/30-ways-to-naturally-prevent-and-get-rid-of-fleas-on-dogs/