Špinavé spáry jsou noční můra každé hospodyňky. Vyčistit je může být otázka několika minut

Čištění spár není příjemné pro nikoho z nás. Je to ale součást úklidu koupelny, takže se vyplatí znát triky, kterými si to můžete usnadnit. Ušetříte tím nejen svůj čas, ale také peníze, protože existují prostředky, které nestojí mnoho peněz a jsou při čištění spár a koupelny celkově velmi účinné. Nejvhodnější je spáry vyčistit hlavně od vlhkosti a plísně, která se v nich může tvořit. Většinou je v koupelnách máme bílé, a tak je vidět každá nečistota.

Jaké přípravky budou na čištění spár fungovat?

Kuchyň a koupelna jsou ty nejhorší místnosti, které je potřeba udržovat neustále v čistotě. V koupelnách se můžete setkat nejen s vysokou vlhkostí, ale především plísní, která může poškodit naše zdraví. Proto je nutné pravidelně koupelnu čistit, a to včetně spár, které mohou snadno nejen zešednout, ale také udržovat bakterie a viry přímo na povrchu. Nečistoty a prach, které najdete na podlaze, také mohou ublížit.

Doporučený článek:  Vodní kámen v rychlovarné konvici vyčistí kyselina citronová nebo ocet

Není to jen o tom, že vezmete hadr na podlahu a vyčistíte je. Budete si muset dát práci a spáry vyčistit tak, aby zářily čistotou. Nejen nečistoty, ale také vodní kámen můžete ve spárách najít. Pokud tedy nechcete utrácet peníze za drahé prostředky na čištění, můžete si hravě poradit s těmi, které máte po ruce doma. A jaké to jsou?

Zdroj obrázku: Freepik

Na podlahu bude fungovat například ocet

Dlaždičky v koupelně nebo v kuchyni jsou denně vystaveny nejen vlhkosti, ale také prachu a nečistotám. V kuchyni pracujeme s olejem, denně se vaří a smaží, v koupelně se zase denně sprchujeme a horká pára se drží na dlaždičkách a spárách. Ty je pak potřeba jednou za čas vyčistit, aby vypadaly stále jako nové.

Doporučený článek:  Zbytky z kuchyně najdou využití jako peeling nebo hnojivo

Pamatujte si na několik důležitých pravidel, které musíte dodržovat. Na čištění spár nikdy nepoužívejte přípravky a pomůcky, které by je mohly poškrábat. Hodit se bude zubní kartáček, který se dostane skutečně všude. Pak už postačí pouze houbička nebo hadřík. Na čištění můžete použít nejen ocet, ale také jedlou sodu. Smíchat lze také vodu s čističem toalet.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/bathrooms/how-to-clean-ceramic-tile/