Sůl se vypořádá s odolnými skvrnami, hodí se také do myčky

Sůl je nad zlato. To víme všichni, přitom většina z nás ji používá jen na vaření. Pravdou je, že ji můžete doma využít na mnoho způsobů. Jedná se o nejlevnější koření a navíc spolehlivý prostředek na skvrny, čistič a přísadu do domácí kosmetiky. Na co můžete doma použít obyčejnou sůl a využít ji tak na maximum?

Skvrny od červeného vína a bělení záclon

O první metodě se solí jistě víte. Na skvrny od červeného vína se používá běžně a tento postup je velmi známý. Jakmile se vám podaří polít oblečení nebo gauč červeným vínem, zasypejte okamžitě skvrnu velkým množstvím soli a počkejte asi 15 minut. Skvrna zmizí jako kouzlem a budete mít znovu čistou košili, koberec nebo ubrus. Je to velmi jednoduché, ale také extrémně účinné.

Doporučený článek:  Toulavé kočky z pozemku vyžene speciální zvukové zařízení, účinná je také levandule

Bělení záclon není příjemnou činností pro nikoho z nás. Žluté nebo šedé záclony doma nechce mít nikdo. Skvělé je, že nepotřebujete na jejich bělení žádnou chemii. Bohatě vám postačí obyčejná sůl. Rozpusťte asi 6 lžic (100 gramů) soli v 10 litrech vody. Záclony namočte do vody a nechte působit přes noc. Závěsy potom vyperte na jemný program a mokré je pověste zpět na okna. To je všechno.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl v myčce na nádobí

Máte doma myčku na nádobí? Prostředky na mytí nádobí do myčky jsou skvělým způsobem, jak umýt nádobí. Nejsou ale jediným způsobem. Sůl do myčky je totiž jen obyčejná sůl, kterou výrobce zabalí do krásných lesklých krabiček. Díky soli se sklo bude nádherně lesknout. Stačí přitom trochu přidat do nádobky na prostředek. A vše bude levné a zcela ekologické.

Doporučený článek:  Lepivý pás ochrání ovocný strom před mravenci

Použití soli v domácí kosmetice

Sůl je úžasná přírodní látka, kterou můžete použít na popraskané paty. Má změkčující a vyživující efekt. Díky tomu se paty zahojí. Připravte koupel z 2–3 polévkových lžic soli v lavoru s vodou. Přidejte ještě pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje, například levandule. Poté namočte do lázně nohy a nechte vodu se solí nějakou dobu působit. Uvidíte, že se vaše nohy budou cítit mnohem lépe.

Zdroj: https://www.today.com/home/surprising-uses-salt-i220519