Hypertenzi prozradí i méně nápadné příznaky. Únava, noční buzení nebo bolest v očích jsou varováním

Hypertenzí mohou trpět lidé, kteří nedbají zdravého životního stylu. Většinou se vysoký krevní tlak projevuje bušením srdce a také návaly horka. Nejsou to ale jediné příznaky, některé z nich mohou být atypické a na první pohled nepatrné. Proto je důležité vědět, jak vysoký máte krevní tlak, abyste mohli v případě potřeby včas zasáhnout.

Jaké jsou nejčastější příznaky hypertenze?

Jestliže hodnota krevního tlaku dosáhne 140/80 mmHg, už se jedná o vysoký krevní tlak. Poznáte ho podle příznaků, které můžete znát osobně od svých známých. Mezi příznaky patří návaly horka, závratě nebo dušnost. Poznat to můžete také podle toho, že obličej nemocného člověka zčervená. Kromě toho jsou tu ale příznaky, které nejsou tolik viditelné.

Doporučený článek:  Když světlo bolí: fotofobie může znamenat víc než jen přecitlivění očí

Při hypertenzi se může objevit krvácení z nosu. Lidé jsou citliví na změnu tlaku, i malé zvýšení tak může způsobit velké problémy. Potíže můžete mít také s očima, které mohou bolet nebo svědit. Neléčený vysoký tlak může poškodit sítnici oka. Poznat ho ale můžete také podle častého močení v noci. Není to problém pouze mužů, ale všech, kteří trpí na vysoký krevní tlak.

Zdroj obrázku: Freepik

Jste unavení, i když chodíte brzy spát?

Vysoký krevní tlak můžete poznat také podle tlaku ve spáncích. Sice nemusí trvat dlouho, ale občas se objeví. I v tomto případě za vysoký krevní tlak může změna tlaku. V případě, že chodíte brzy spát, a stejně vstáváte unavení, si raději nechte hladinu tlaku přeměřit. Hypoxie je stav, který způsobí ospalost, únavu a může to tak trvat po celý den.

Doporučený článek:  Řešit bolest hlavy prášky je zbytečné. Jednoduchá masáž přinese rychlou úlevu i zklidnění

Během spánku dochází ke snížení krevního tlaku, je to fyziologický proces. Pokud trpíte hypertenzí, je spánek narušený, možná vás to bude nutit jít na záchod a naruší se tak váš rytmus. To pak může způsobit další zdravotní komplikace. Proto při každé odlišnosti svého zdravotního stavu dejte pozor na příznaky.

Zdroj: https://www.bhf.org.uk/informationsupport/risk-factors/high-blood-pressure/symptoms-and-treatment