Ani alergici se nemusí vzdát psího mazlíčka. Některá plemena jsou vhodná i pro ně

Alergie na psí a kočičí chlupy je mezi lidmi poměrně častá. Bohužel je to také důvod, proč si některé rodiny nepořizují domácí mazlíčky, i když by z nich byli velmi dobří rodiče a přátelé těchto chlupatých pokladů. Nejčastějšími příznaky alergie jsou svědění, rýma a slzení očí. Naštěstí existují plemena psů, která jsou vhodná i pro alergiky, a dnes se podíváme, mezi kterými plemeny můžete klidně vybírat, i když máte silnou alergii na psi.

Pudl, irský vodní španěl a knírač

Za zmínku rozhodně stojí pudl, protože jde o energického a inteligentního psa, který se bude nejlépe cítit po boku aktivního člověka. Pudl má vlněnou srst, a proto vyžaduje náležitou péči, ale setkat se můžete i s hypoalergenním pudlem, který je mixem několika podplemen. Irský vodní španěl je velmi populární, protože je vhodný pro sportovce a lidi, kteří se chtějí pravidelně hýbat.

Doporučený článek:  Krmení psa jednou denně není vhodné

Jeho váha se pohybuje mezi 20–30 kilogramy, takže je poměrně velký a pokrytý tmavě hnědou srstí, která nevyžaduje speciální péči a je nejen voděodolná, ale také vhodná pro alergiky. Knírač je dalším plemenem, které si může pořídit kdokoli. Potřebuje správnou dávku pohybu a her, ale není tak náročný na pohyb jako předchozí plemena (počítejte ale s tím, že každý pes je trochu jiný).

Zdroj obrázku: Freepik

Havanský psík, bišonek a basenji

Havanský psík není příliš známý, ale je ideální pro alergiky. Podsada jeho srsti je velmi jemná a krátká, chlupy jsou husté, díky čemuž jsou hypoalergenní. Psi jsou to velmi přátelští, společenští a inteligentní. Bišonek je známou volbou pro alergiky. Navíc jde o malé plemeno, které je vhodné i do bytu. K lidem i ostatním zvířatům je přátelský a má velmi společenskou povahu.

Doporučený článek:  Máta v létě osvěží a uleví při trávicích obtížích

Posledním plemenem, které bychom rádi zmínili, je basenji. Basenjiové jsou velmi inteligentní psi, kteří potřebují během dne zaměstnat hlavu, aby se nenudili. Výcvik se u nich doporučuje, protože jde o další aktivitu, díky které je zabavíte. Mají velmi jemné chlupy, které jim téměř nevypadávají, a navíc jsou krátkosrstí, takže nebudete mít příliš práce ani s péčí o jejich srst.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/life/pets/g4503/dogs-that-dont-shed/