Tenké obočí je zpět. Devadesátkový trend se vrací, tentokrát sází na přirozenost

Všichni si jistě vybavujeme trend z devadesátek – nepřirozeně vytrhané obočí do tenké čáry. Tento hit nahradil naprostý opak – husté, široké a výrazné obočí. Na rozdíl od devadesátkového tenkého obočí dává důraz na přirozenost, a to i přesto, že někdy bývá i zahušťováno. Nyní to ovšem vypadá, že se úzké obočí vrací.

Univerzální a slušivější

Také máte na paměti úzkou linku, která má po celé své délce stejnou šíři? Často byl tento pozůstatek obočí ještě dobarvován, takže to mnohdy působilo jako pěst na oko. O tom ale v dnešní době řeč není.

Doporučený článek:  Zářivě bílý úsměv lze získat i v pohodlí domova. Profesionální bělení nebude vůbec potřeba

Úzké obočí se sice vrací, ale v přijatelnější variantě. Zapomeňte na půlkulaté obočí Pamely Anderson. Podle stylistů by měla být vzniklá čára rovná a na konci se ohýbat pod konkrétním úhlem. Vše záleží na tvaru vašeho obličeje.

Ženy, které nemají od přírody husté obočí, musí v tuto chvíli jásat. Možná právě tento návrat z minulosti podporuje přirozenost mnohem víc než zmíněný trend hustého obočí, jež pyšně nosí například Cara Delevigneová či Keira Knightleyová.

Zdroj obrázku: Freepik

Úprava je základ úspěchu

Ať už vzhledem k tvaru obočí, či velikosti očí zvolíte jakýkoliv typ obočí, nejzásadnější je jeho vhodná úprava. Přeci jen, jedná se o velice zásadní prvek na obličeji. Bez něj bychom nebyli neúplní. Spousta žen má úpravu obočí jako prioritu. I ve dny, kdy dávají své pleti pauzu od make-upu, nevychází z domu bez upraveného obočí. Je to prostě základ, který tvoří náš výraz.

Doporučený článek:  Ústní voda nabízí široké možnosti využití pro krásu i čistý domov. Tyhle triky si zamilujete

V případě, že je vaše obočí dostatečně plně zarostlé, postačí vám k úpravě vhodný gel na pročesání. Pokud potřebujete zvýraznit barvu či dokreslit chybějící chloupky, zvolte barevný gel, tenkou tužku na obočí nebo pomádu se štětečkem. Vyhněte se ovšem plošnému vybarvování obočí a dokreslete chloupky tenkými tahy.

Jaký typ obočí se líbí vám? Jste spíše pro huňaté a široké, nebo tenké a úhledné?

Zdroj: https://www.lifestyleasia.com/bk/beauty-grooming/grooming/thin-brows-are-back-in-fashion/