
Zdroj obrázku: Freepik
Léto je obvykle plné vysokých teplot, sucha a péče o zahradu. Díky vysokým teplotám to nemusí být jednoduché, protože budete muset často zalévat, aby vám rostliny nezahynuly. Ukázalo se, že to není tak náročná a nákladná záležitost, jak si mnoho lidí myslí. Podívejme se na tři spolehlivé tipy a triky, díky kterým ušetříte na zalévání zahrady, a přitom zůstane vše živé a rostliny krásně porostou.
Dešťová voda a správná technika
Využití dešťové vody je naprosto logické a jistě vás napadne jako první. Stačí, když se naučíte dešťovou vodu na zahradě skladovat, a ušetříte spoustu peněz. Můžete ji sbírat nejen přímo z nebe, ale také z okapů. Díky tomu budete mít dispozici poměrně velké množství vody, kdykoli bude pršet. Je to velmi jednoduchá metoda, ale mnoho lidí ji podceňuje.
Zaléváte vždy jednotlivé rostliny? To je velká chyba. Zalévejte místo toho raději půdu pod nimi. Listy a květy není nutné zalévat, protože rostlina čerpá závlahu pomocí kořenů. Zahradu se také vyplatí zalévat večer, protože půda bude chladnější a nebude se odpařovat tolik vody jako přes den. Díky této jednoduché změně ušetříte hodně peněz, protože nebudete muset tolik zalévat.

Využijte mulče a ušetřete za vodu
Další způsob, jak ušetřit za závlahu zahrady, je použití mulče. Voda se díky tomu udrží v půdě po delší dobu a rostliny budou mít k dispozici závlahu delší čas. Použít můžete kůru, rašelinu, slámu nebo papírové kartony. Po ruce byste měli mít také domácí kompost, který se bude hodit nejen jako mulč, ale také pro vyživování půdy.
Co dělat, když tyto triky nebudou stačit a chcete ušetřit ještě více? Vyplatit se vám mohou zahradní zavlažovače, ale musíte počítat s počáteční investicí do tohoto systému. Jde o systém nádob spojených hadicemi, které mají ovladač a časovač pro zavlažování. Tímto způsobem můžete zavlažovat větší plochu bez práce, ale také ušetřit množství použité vody.
Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/watering/watering-garden.htm