Tři věci v autě mohou zachránit život. Zapomenout na ně se může vymstít

Spousta z nás čeká na volné víkendy nebo svátky, které využijeme k odpočinku a relaxaci. Někteří se rozhodnou strávit volné dny doma v soukromí, jiní si raději sbalí kufry a vyrazí na výlet nebo na piknik s přáteli. Pokud rádi vyrážíte na cesty autem, podívejte se, jaké věci vám rozhodně nesmí ve vozidle chybět.

Nejen povinná výbava

Výstražný trojúhelník, hasicí přístroj a reflexní vesta jsou prvky, které ve spoustě vozidel překvapivě chybí. Zejména reflexní vesta se ale může hodit v mnoha případech. Zajistí vám bezpečnost a ochrání vás před zbytečnými pokutami. Reflexní vestu na sobě musíme mít pokaždé, když opouštíme vůz po setmění na neosvětlené komunikaci mimo zastavěnou oblast.

Hasicí přístroj by měl být práškový, který lze použít k hašení pevných, kapalných i plynných hořlavých látek, a to včetně benzinu a nafty. Optimální je volit dvoukilogramové hasicí přístroje, které by měly vystačit k mírnění požáru do příjezdu jednotek hasičů. Jelikož jsou tyto hasicí přístroje mrazuvzdorné, můžete je nechat v autě po celý rok. Ovšem pozor, musí být umístěné na bezpečném a přístupném místě, kde budou upevněné a neohrozí cestující v autě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak a kam umístit trojúhelník?

Výstražný trojúhelník patří k povinné výbavě každého vozidla. Hodit se bude v případě srážky se zvěří, defektu pneumatiky, nečekané poruchy nebo bouračky. V každém případě byste se měli snažit odstavit vozidlo co nejblíže k pravému okraji vozovky, zapnout výstražná světla a umístit trojúhelník minimálně padesát metrů za vozidlo, na dálnici sto metrů.

Tyto tři věci mohou zachránit život vám nebo vašim spolucestujícím. Samozřejmě neopomínejte ani ostatní věci povinné výbavy, jako je autolékárnička a rezervní kolo nebo prostředky na opravu pneumatik. Mezi doporučenou výbavu patří také tažné lano, startovací kabely, reflexní vesty pro spolujezdce, kanystr s naftou nebo benzinem a silnější svítilna.

Zdroj: https://www.fowlerinjurylaw.com/lifesaving-items-to-keep-in-your-car