Tři věci v autě mohou zachránit život. Zapomenout na ně se může vymstít

Spousta z nás čeká na volné víkendy nebo svátky, které využijeme k odpočinku a relaxaci. Někteří se rozhodnou strávit volné dny doma v soukromí, jiní si raději sbalí kufry a vyrazí na výlet nebo na piknik s přáteli. Pokud rádi vyrážíte na cesty autem, podívejte se, jaké věci vám rozhodně nesmí ve vozidle chybět.

Nejen povinná výbava

Výstražný trojúhelník, hasicí přístroj a reflexní vesta jsou prvky, které ve spoustě vozidel překvapivě chybí. Zejména reflexní vesta se ale může hodit v mnoha případech. Zajistí vám bezpečnost a ochrání vás před zbytečnými pokutami. Reflexní vestu na sobě musíme mít pokaždé, když opouštíme vůz po setmění na neosvětlené komunikaci mimo zastavěnou oblast.

Doporučený článek:  Ocet je univerzální prostředek k čištění, ne se vším lze kombinovat

Hasicí přístroj by měl být práškový, který lze použít k hašení pevných, kapalných i plynných hořlavých látek, a to včetně benzinu a nafty. Optimální je volit dvoukilogramové hasicí přístroje, které by měly vystačit k mírnění požáru do příjezdu jednotek hasičů. Jelikož jsou tyto hasicí přístroje mrazuvzdorné, můžete je nechat v autě po celý rok. Ovšem pozor, musí být umístěné na bezpečném a přístupném místě, kde budou upevněné a neohrozí cestující v autě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak a kam umístit trojúhelník?

Výstražný trojúhelník patří k povinné výbavě každého vozidla. Hodit se bude v případě srážky se zvěří, defektu pneumatiky, nečekané poruchy nebo bouračky. V každém případě byste se měli snažit odstavit vozidlo co nejblíže k pravému okraji vozovky, zapnout výstražná světla a umístit trojúhelník minimálně padesát metrů za vozidlo, na dálnici sto metrů.

Doporučený článek:  Kopřivový sirup podpoří trávení a posílí imunitu

Tyto tři věci mohou zachránit život vám nebo vašim spolucestujícím. Samozřejmě neopomínejte ani ostatní věci povinné výbavy, jako je autolékárnička a rezervní kolo nebo prostředky na opravu pneumatik. Mezi doporučenou výbavu patří také tažné lano, startovací kabely, reflexní vesty pro spolujezdce, kanystr s naftou nebo benzinem a silnější svítilna.

Zdroj: https://www.fowlerinjurylaw.com/lifesaving-items-to-keep-in-your-car