Ušetřit na elektřině pomůže zapnutí spotřebičů ve správný čas

I když nemůžete udělat moc pro to, abyste ovlivnili ceny energií, můžete snížit množství, které používáte. Jednoduché změny lze zavést například při praní oblečení, vaření nebo nastavení termostatu. Tyto maličkosti mohou ušetřit trochu peněz a zefektivnit váš domov.

Nechte si zkontrolovat energie

Mnoho elektrických společností nabízí bezplatný audit, kdy provedou prohlídku vašeho domova, aby mohly určit, kde plýtváte energií. Můžete poté postupovat podle jejich doporučení, která vám mohou pomoci snížit účet za elektřinu. Dalším a jedním z nejjednodušších způsobů, jak ušetřit za elektřinu, je správné nastavení termostatu.

Doporučený článek:  Zbavit se doma pavouků pomohou specifické vůně

Podle výzkumů můžete ušetřit až 10 procent nákladů, pokud snížíte teplotu na termostatu o 7 stupňů alespoň na osm hodin za den. Jednoduchý způsob, jak to udělat, je snížení teploty během spánku, nebo když jste mimo domov. Existují také termostaty, na kterých můžete nastavit časovač, a nemusíte se bát, že na to zapomenete. Snížit můžete také spotřebu ohřívače vody. Dejte si jej pro jistotu zkontrolovat odborníkem. Při nesprávném fungování se ceny za energie rapidně zvyšují.

Doporučený článek:  Dešťová voda je zdarma, použít lze na různé způsoby
Zdroj obrázku: Freepik

Vypněte ze zásuvky vše, co nepotřebujete

Tím, že necháváte věci zapojené a zapnuté, když je nepoužíváte, zbytečně zvyšujete účet za elektřinu. Začněte určitě vypínáním světel v místnostech, ve kterých se nikdo nenachází. Můžete ušetřit i odpojením spotřebičů, které nepoužíváte. Fantomová energie, tedy energie, kterou vaše spotřebiče používají, když jsou zapojeny, ale nejsou zapnuté, mohou vzít hodně energie. Chcete-li ušetřit na účtu za vodu, určitě si pořiďte myčku nádobí. Při ručním mytí spotřebujete mnohem větší množství vody.

Doporučený článek:  Lucie: Zavolala jsem si úklidovou firmu. Tak jsem se styděla, že jsem před příchodem uklidila celý byt sama

Spotřeba elektrické energie má tendenci být vyšší v určitých časech dne nebo roku. Některé společnosti zvyšují sazby během špičky používaní energie a snižují ji mimo ni. Pokud víte, kdy tyto sazby klesají, využijte toho ke spuštění spotřebičů, jako je myčka nebo pračka. Pokud používáte klimatizaci, pravidelně vyměňujte vzduchové filtry. Omezují správné fungování přístroje a zvyšují jeho spotřebu energie až o 10 procent. Nakonec zkuste sledovat firmy, od kterých čerpáte energie, někdy poskytují vhodné rady k šetření.

Zdroj: https://energysavingtrust.org.uk/hub/quick-tips-to-save-energy/