Pořádek a čistota dodají domovu konečně příjemnou atmosféru. V několika krocích bude uklizeno během chviličky

Sníte o perfektně uklizeném a uspořádaném bytě? Zde je několik tipů, které vám s tím pomohou! Každý chce žít v čistém a útulném bytě. Pro někoho je úklid relaxací a pro jiné trápením. Jak to udělat, aby se vaše domácnost stala opět útočištěm, kam se budete rádi vracet do pořádku?

Proč mít uklizeno?

První důležitá věc je motivace. Najděte si svůj důvod, proč mít doma uklizeno. V první řadě domácnost bude organizovanější. Nebudete vše hledat, pokud budete mít doma pořádek. Vše najdete na svém místě. Nebudete pátrat, kde máte které oblečení. Pokud to není pro vás tou pravou motivací, udělejte si úklid aspoň příjemnější. Pusťte si oblíbenou hudbu, zatančete si, případně sami sobě slibte příjemnou odměnu. Určitě se vám bude lépe odpočívat u kávy a zákusku, pokud budete mít vše uklizené.

Doporučený článek:  Přírodním vůním se nevyrovná žádný chemický osvěžovač. Z nespočtu možností si vybere každý
Zdroj obrázku: Freepik

Na úklid se připravte

Důležité je mít plán a připravit si vše, co budete potřebovat. Čisticí prostředky, vysavač, mop, utěrky z mikrovlákna a odpadkový koš na vyhazování odpadu. Rozdělte si úklid na etapy.

  • Vyhoďte odpadky – projděte byt a vyhoďte vše do koše.
  • Posbírejte věci, které do místnosti nepatří.
  • Vyházejte nepotřebné věci ze skříní.
  • Otřete prach z nábytku a elektroniky.
  • Vyluxujte podlahy a koberce.
  • Vytřete.

Pokud toto zvládnete, máte nejtěžší část úklidu za sebou. Pak se zaměřte na drobnosti, které nepotřebujete. Byt prokoukne, pokud se zbavíte velkého množství dekorací a suvenýrů, a bude se vám v něm lépe fungovat. Propříště to usnadní i úklid.

Doporučený článek:  Zdravé potraviny nemusí stát majlant. Tyhle koupíme za pár korun a tělu maximálně prospějí

Dodejte bytu atmosféru

To nejlepší nakonec – máte uklizeno, vyčištěno, zbavili jste se nepotřebných věcí a teď už zbývá jen doladit vše k dokonalosti. Pusťte dovnitř světlo, postarejte se, aby byl prostor voňavý, vyvětrejte a vhodně umístěte květiny. Žít se vám bude o mnoho líp. Bydlet v útulném, voňavém a čistém bytě má pozitivní vliv na psychiku a zdraví.

Zdroj: https://www.womansday.com/home/organizing-cleaning/tips/a4055/a-quicker-way-to-clean-house-83178/