Vaření budoucnosti: žena z Itálie ukázala, že vaření v myčce se vyrovná umění šéfkuchařů

Myčka nádobí se většinou používá právě k účelu, ke kterému byla vyrobena – k mytí nádobí. Pravdou ale je, že lidé zkouší, co tento spotřebič dokáže, a můžete ho využít ještě jiným způsobem. Zkuste si v ní například něco dobrého uvařit! Že se to zdá jako špatný nápad? Opravdu to podle některých funguje, takže stojí za to to vyzkoušet.

Vaření v myčce může být budoucnost

Jedna žena v Itálii přišla s nápadem uvařit si jídlo v myčce. Chtěla si ohřát večeři a v myčce byl dostatek místa, na rozdíl od mikrovlnné trouby. Vaření v myčce tak dostalo svůj první základ. Žena vložila jídlo do nádoby a dala do myčky. Spustila pak mycí cyklus a následně si pochutnala na večeři. U té samozřejmě nezůstala a zkoušela různé programy a jídla. Nakonec z toho vznikla kuchařka Vaření v myčce nádobí.

Je to sice bláznivý nápad, ale skutečně funguje. Tento způsob přípravy jídel se nakonec ujal po celém světě a jídlo z myčky oceňují dokonce ti nejlepší kuchaři z restaurací. Efekt vaření v myčce je totiž podobný tzv. sous-vide – vaření ve vakuu. Je to oblíbený způsob přípravy jídel především v luxusních restauracích. Potraviny, které jsou zatavené ve vakuu, se vloží do parní lázně, která má určitou teplotu. Vaření měkkého ovoce, zeleniny nebo ryb tak můžete zkusit právě v myčce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak funguje vaření v myčce?

Vařit v myčce nádobí nemůžete všechny potraviny, ale můžete vyzkoušet některé z nich a podělit se o zkušenosti s ostatními. Vaření brambor nebo červené řepy není vhodné, stejně jako libového červeného masa. Kuřecí, krůtí nebo jiné libové maso nebo měkkou zeleninu ale můžete v myčce uvařit. Nádobí byste měli dát do sáčků nebo uzavřených sklenic, vložit do koše myčky vedle špinavého nádobí a zapnout program.

Výrobci myček na nádobí ale nedoporučují v nich vařit, protože na to nejsou určené a může se leccos přihodit. V takovém případě ani myčku nádobí nemůžete reklamovat, protože ji nepoužíváte ke správnému účelu.

Zdroj: https://www.npr.org/sections/thesalt/2013/08/25/214799882/dishwasher-cooking-make-your-dinner-while-cleaning-the-plates