Vaření budoucnosti: žena z Itálie ukázala, že vaření v myčce se vyrovná umění šéfkuchařů

Myčka nádobí se většinou používá právě k účelu, ke kterému byla vyrobena – k mytí nádobí. Pravdou ale je, že lidé zkouší, co tento spotřebič dokáže, a můžete ho využít ještě jiným způsobem. Zkuste si v ní například něco dobrého uvařit! Že se to zdá jako špatný nápad? Opravdu to podle některých funguje, takže stojí za to to vyzkoušet.

Vaření v myčce může být budoucnost

Jedna žena v Itálii přišla s nápadem uvařit si jídlo v myčce. Chtěla si ohřát večeři a v myčce byl dostatek místa, na rozdíl od mikrovlnné trouby. Vaření v myčce tak dostalo svůj první základ. Žena vložila jídlo do nádoby a dala do myčky. Spustila pak mycí cyklus a následně si pochutnala na večeři. U té samozřejmě nezůstala a zkoušela různé programy a jídla. Nakonec z toho vznikla kuchařka Vaření v myčce nádobí.

Doporučený článek:  Zahrada je velký žrout vody. Ušetřete při zalévání díky trikům, které jsou dostupné každému

Je to sice bláznivý nápad, ale skutečně funguje. Tento způsob přípravy jídel se nakonec ujal po celém světě a jídlo z myčky oceňují dokonce ti nejlepší kuchaři z restaurací. Efekt vaření v myčce je totiž podobný tzv. sous-vide – vaření ve vakuu. Je to oblíbený způsob přípravy jídel především v luxusních restauracích. Potraviny, které jsou zatavené ve vakuu, se vloží do parní lázně, která má určitou teplotu. Vaření měkkého ovoce, zeleniny nebo ryb tak můžete zkusit právě v myčce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak funguje vaření v myčce?

Vařit v myčce nádobí nemůžete všechny potraviny, ale můžete vyzkoušet některé z nich a podělit se o zkušenosti s ostatními. Vaření brambor nebo červené řepy není vhodné, stejně jako libového červeného masa. Kuřecí, krůtí nebo jiné libové maso nebo měkkou zeleninu ale můžete v myčce uvařit. Nádobí byste měli dát do sáčků nebo uzavřených sklenic, vložit do koše myčky vedle špinavého nádobí a zapnout program.

Doporučený článek:  Jednoduché triky usnadní život a zlepší den. Parkování ani zatloukání hřebíků už nebudou problém

Výrobci myček na nádobí ale nedoporučují v nich vařit, protože na to nejsou určené a může se leccos přihodit. V takovém případě ani myčku nádobí nemůžete reklamovat, protože ji nepoužíváte ke správnému účelu.

Zdroj: https://www.npr.org/sections/thesalt/2013/08/25/214799882/dishwasher-cooking-make-your-dinner-while-cleaning-the-plates