Věčně zamlžená okna jsou problém, který nemusí nikdy nastat. Potřebují jen malé vylepšení

Zamlžená okna jsou strašákem mnoha lidí – zejména na podzim a v zimě, kdy teploty venku drasticky klesají a počasí je nepředvídatelné. My vám přinášíme spolehlivé způsoby, jak se vypořádat se zamlženými okny. Je dobré s tímto problémem bojovat co nejdříve, neboť může vytvořit nepříjemné problémy.

Proč se okna zamlžují?

Pára, která se objeví na oknech, je typickým jevem v období podzimu a zimy. Zamlžená okna jsou znakem nadměrné vlhkosti a nestojí za to podceňovat problém, který má své důsledky. Vlhkost na oknech může vést k nepříjemnému zápachu v domě, vývoji hub a plísní, a co je nejhorší, může způsobovat onemocnění dýchacích cest.

Doporučený článek:  Jediná chyba zkazí celý vývar. Jen tak do něj hodit sůl se nevyplatí

Zapařování oken zevnitř je jev, který se vyskytuje velmi často hlavně v období mrazů. Nejčastěji je to způsobeno vytápěním místnosti, ale může to být způsobeno i sušením prádla v interiéru. Velmi často dochází k zapařování oken v kuchyni při vaření, kdy teplota v místnosti rychle stoupá. Okna se zahřívají pomaleji, a proto se zevnitř zapařují.

Zdroj obrázku: Freepik

Elixír na zamlžená okna

Nejlevnějším a zároveň univerzálním prostředkem na mytí všech povrchů včetně oken je ocet. Chcete-li vyrobit domácí čistič oken, musíte smíchat vodu a ocet ve stejném poměru. Se směsí připravenou tímto způsobem důkladně omyjte okna a poté je otřete do sucha. Toto řešení vám pomůže na několik dní. Dalším prostředkem na mytí oken, který zabraňuje vzniku páry, je pěna na holení.

Doporučený článek:  Geniální trik ochrání celou kuchyni před zkázou. Přitom stačí použít obyčejné koření

Existuje také způsob pokrytí oken tenkou vrstvou směsi glycerinu a alkoholu. Díky této směsi se bude pára usazovat mnohem pomaleji. Aby se minimalizovalo udržování páry na oknech, je třeba pravidelně větrat, hlavně v zimě. Dále je třeba myslet na správnou cirkulaci vzduchu. Můžete také postavit do domu rostliny, které přirozeně absorbují vlhkost. Patří mezi ně například kapradina, břečťan a křídlový květ.

Zdroj: https://garretyglass.com/about/blog/how-to-fix-foggy-windows-in-house/