Víc než káva nakopne po ránu skořicová voda. Organismus probudí a podpoří metabolismus

Skořici máme většinou spojenou s jablečným koláčem nebo vánočními perníčky. Toto koření ale můžete použít také jinak. Skořici si zkuste nasypat do vody, kterou pak pravidelně pijte. Místo sladkých dortů si vychutnejte její chuť, která podpoří hubnutí, zrychlí metabolismus a navíc do těla dostanete i další její prospěšné vlastnosti.

Proč se vyplatí pít vodu se skořicí?

Skořice má spoustu léčivých vlastností. Koření patří v kuchyni mezi nepostradatelné, protože se hodí nejen do dezertů, ale také suchých jídel. Pokrmu dodá zvláštní chuť, kterou si nyní můžete vychutnat také v obyčejné vodě. Obsahuje mnoho cenných složek, například hořčík, železo nebo draslík. Má antioxidační vlastnosti a rozhodně se vyplatí ji zařadit do jídelníčku. Jak skořice působí na váš organismus?

Doporučený článek:  Cholesterol je zákeřný protivník. Jeho vysokou hladinu v těle prozradí jediný pohled na nohy

Konzumace skořice pomáhá kontrolovat chuť k jídlu a také omezí chuť na sladké. Nebudete tak zbytečně mlsat, a tím pádem tloustnout. Prohřívá tělo, nastartuje metabolismus a díky tomu se budete cítit mnohem lépe. Navíc konzumací podpoříte také střeva a vyhnete se plynatosti. Koření má také vlastnosti, které snižují hladinu glukózy v krvi. Další výhodou je, že snižuje krevní tlak, zabrání ucpání tepen a žil.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si udělat skořicovou vodu?

Skořici najdete v každém obchodě a neměla by chybět ani v žádné kuchyni. Koupit si můžete hotové koření nebo jen tyčinku. Pokud je hodíte do džbánu s vodou, nechte přes noc stát a ráno zkuste skořicovou vodu nalačno vypít. Tělo se po noci probudí a budete celé dopoledne plní energie. Skořicovou vodu si můžete také uvařit. Na jeden hrnek potřebujete jednu tyčinku skořice.

Doporučený článek:  Žluté nehty mohou být víc než estetický problém. Jsou známkou nepohodlí i vážné choroby

Pokud víte, že vodu jen se samotnou skořicí nevypijete, můžete do vody přidat ještě lžíci medu. Je to surovina, která má protizánětlivé účinky a v kombinaci se skořicí se rozhodně vyplatí ji konzumovat. Zvýší se tím ale kalorický obsah nápoje, proto myslete na to, co budete během celého dne jíst. Hodí se také citronová šťáva nebo kousky jablek a hrušek.

Zdroj: https://food.ndtv.com/food-drinks/6-reasons-why-you-should-be-drinking-cinnamon-water-daily-1814994