
Zdroj obrázku: Freepik
Vlhké týdny střídají slunečné teploty. To je to nejlepší počasí pro komáry, kteří útočí nejen na lidi, ale také na zvířata. Proto je vhodné se proti nim bránit, a to nejlépe spreji nebo repelenty. Zakoupit si je můžete v lékárně, ale mnohem lepší si bude vyrobit vlastní, který bude bez chemie a budete ho moci využít také na své děti. Spreje odpuzují hmyz a zamezí tak nepříjemnému bodnutí.
Už naše babičky znaly tajemství
Pokud se vydáte na výlet do přírody, k vodě, určitě vás čeká nemilé překvapení v podobě komárů. Milují vody, milují vlhkost a rádi se do vás zakousnou. Většinou se ale jedná o samičky, které krev potřebují k tomu, aby mohly naklást vejce. Samci se živí nektarem, který jim bohatě stačí. Proč je tedy potřeba chránit se spreji a dalšími metodami?
Komáři mohou přenášet různé nemoci. Během prvních pár dní možná nic nepoznáte, ale potom se objeví první příznaky. Komáři si svou oběť vybírají a dokážou ji cítit až na 15 metrů. Přitahuje je náš tělesný pach a také pot, protože komáři vylézají hlavně na jaře a v létě. Repelenty domácí výroby se jich můžete zbavit. Nemají rádi například vůni levandule.

Pořídit si můžete i svíčky proti komárům
Pokud milujete léto a pravidelně větráte, možná budete překvapeni, kolik komárů se vám dostane do bytu. Pomoci mohou sítě proti hmyzu nebo aromatické bylinky, které si můžete vysadit na okenní parapety. Dobře ale budou fungovat také další opatření, která musíte udělat. Proto je vhodná právě levandule, která funguje nejen proti komárům, ale také molům.
Do lesa byste si nikdy neměli brát krátké rukávy nebo šortky, protože komáři budou mít velmi snadnou cestu se k vaší krvi dostat. Sprej na komáry můžete stříkat nejen na sebe, ale také na oblečení nebo povlečení. Levandulový olej nebo sprej navíc pozitivně ovlivní také váš spánek. Neméně oblíbené jsou pak svíčky s těmito vůněmi.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/kinds-of-natural-mosquito-repellant