Mikrovlnnou troubu najdeme ve většině domácností. Je to nepostradatelný pomocník, který ale bude správně fungovat pouze v případě, že ji budete pravidelně čistit. Může se do ní dostat nejen mastnota, ale také další nečistoty. I když ji využijete pouze občas, je dobré ji také občas vyčistit, protože ji tím zbavíte prachu a dalších nečistot, které mohou způsobit, že pokrm nebude dostatečně ohřátý.
Jak můžete mikrovlnnou troubu vyčistit?
Čištění mikrovlnné trouby může být velmi jednoduché, pokud víte, jak na to. Využít k tomu můžete nejen prostředky, které si koupíte v obchodě, ale také ty domácí, které jsou ve většině případů účinnější a navíc jsou také levné a vydrží vám dlouhou dobu. Jejich použití je velmi snadné a díky nim bude vaše mikrovlnná trouba zářit čistotou. Jaké prostředky mezi ty domácí patří?
Využít můžete například jedlou sodu, ocet nebo kyselinu citronovou. Jedlou sodu smíchejte s vodou v poměru 1 : 2 a použijte hrubou houbičku na čištění. Drhněte špinavý povrch, zařízení osušte papírovými utěrkami a máte hotovo. Jedlá soda má spoustu skvělých vlastností, které využijete právě při čištění trouby. Odstraní odolné nečistoty. V mikrovlnné troubě najdete nejen mastnotu, ale také odolné skvrny.
Na plíseň bude dobře fungovat ocet
Proti zaschlým skvrnám můžete bojovat také domácími prostředky. Do trouby dejte několik kapek citronové šťávy společně s vodou a zapněte na tři minuty. Vodní pára uvolní skvrny, které pak můžete snadněji odstranit. Šťáva dodá troubě příjemnou vůni a zbavíte se zápachu od zbytků jídla. Na plíseň můžete použít ocet. Plíseň je potřeba rychle odstranit, protože se může rychle šířit.
Ocet smíchejte s vodou v poměru 2 : 1, nalijte do misky a zapněte troubu na třicet vteřin. Vodní pára se dostane do vnitřku trouby a nečistoty půjdou snadno odstranit. Použijte na to papírovou utěrku a poté zkontrolujte, jestli je všechna plíseň pryč. Pokud se ocet ohřejte, v troubě zanechá příjemnou vůni.
Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a17694/spring-cleaning-microwave-grime/