Vyhnat rybenky z domu není vůbec snadné. Jde to však i bez agresivní chemie

Rybenky, kterým se jinak říká stříbrné rybky, se denně mohou objevovat nejen ve špinavějších domácnostech, ale také v těch čistých. Milují vlhká místa, takže je najdete nejvíce v koupelnách. Boj s nimi může trvat nějakou dobu. Proto se teď dozvíte, jak se jich zbavit efektivně a hlavně rychle, abyste se jejich přítomností nemuseli dlouho trápit.

Kde se tyto stříbrné rybky vzaly?

Stříbrné rybky jsou malé potvůrky, které mají malý krunýřek. Na těle mají drobné šupinky, které nejsou na první pohled patrné. Na konci břicha vyrůstají také štětinky. Rybky se často objevují ve vlhkých koupelnách nebo sklepech, kde je navíc také velké teplo. Nemusíte je krmit, protože si najdou svoje. Mohou si dát hmyz, papír, nebo dokonce lepidlo na tapetách. Proto tak dlouho přežívají a proto je velmi těžké se jich zbavit.

Doporučený článek:  Citron šálek kávy úplně promění. Získá netradiční chuť i jedinečné účinky na zdraví

Aktivní jsou tyto potvůrky v noci, kdy lidé spí. Poté se pustí do hledání nejen potravy, ale také staví kolonie a vůbec se shromažďují ve velkém počtu. Dokážou se pohybovat velmi rychle, ale jakmile slyší nějaký hluk nebo zabliká světlo, ukryjí se. Dožívají se věku až čtyř let, ale pokud mají dobré podmínky k přežití, mohou žít ještě jednou tolik let.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete proti rybenkám bojovat?

Jak můžete proti stříbrným rybkám bojovat? Můžete je vysát a také otírat místa, kde se objevují. Jestliže tyto jednoduché postupy nepomohou, můžete si zakoupit prostředky, které jsou určené přímo na tento druh hmyzu. Bude je lákat nejen příjemná vůně. Hodit se bude také odborná dezinsekce, pokud se vám nepodaří se s nimi vypořádat po svém.

Doporučený článek:  Zápach v pračce je pro oblečení pohroma. Je nejvyšší čas ji pořádně vyčistit

Nejlepší bude udržovat svou domácnost v čistotě. Ani to ale není záruka toho, že se tam rybky neobjeví. Past si na ně můžete vyrobit také sami. Všechno, co budete potřebovat, je sklenice, lepicí páska a cukr. Do sklenice nasypte trochu cukru, přilepte páskou a máte hotovo. Tím, že jsou stěny sklenice kluzké, se rybky nedostanou ven.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/a20706230/how-to-get-rid-silverfish/