Domácímu česneku se ten z obchodu nikdy nevyrovná. Snadno se pěstuje i doma za oknem

Česnek patří mezi nejoblíbenější druhy zeleniny, které si můžete vypěstovat také doma. Je to zelenina, která je výjimečná svou chutí a vůní. Hodí se téměř do každého jídla, kterému chcete dodat trochu pikantní chuti. Používá se po celém světě, ale dejte si pozor, jakou kvalitu kupujete. Domácí česnek bude v kuchyni mnohem užitečnější.

Jak si česnek vypěstovat?

Česnek má spoustu zdravotních výhod. Mezi ty největší patří nejen jeho chuť, ale hlavně jeho vlastnosti, které můžete využít pro ochranu svého zdraví. Obsahuje totiž mnoho látek, které mají antibakteriální a antivirové vlastnosti. Česnekem si můžete snížit krevní tlak, posílit imunitu a pomůže během nachlazení nebo chřipky.

Doporučený článek:  Kvasnicové hnojivo podpoří rajčata a okurky v růstu a ochrání je před chorobami

Bolesti v krku nebo infekce močových cest se také můžete zbavit jen tím, že budete pravidelně jíst česnek. Nejlépe samozřejmě v syrové formě, protože jedině tak získáte vitaminů nejvíce. Mnoho lidí ale odrazuje právě to, že česnek zapáchá. V kuchyni se bude hodit nejen do omáček, ale také pod maso nebo do pomazánek. Vlastní česnek můžete použít, kdykoliv budete chtít.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek bez chemických látek a skoro zdarma

Česnek, který si vypěstujete doma, nebude stát skoro žádné peníze. Proto se vyplatí ho doma mít. Pěstování česneku k tomu bude mít skvělý účinek také na vaše psychické zdraví, protože budete sledovat, jak postupně roste. Jak tedy na to? Nejdříve si kupte kvalitní, nejlépe bio česnek, který nebude ošetřen žádnou chemií.

Doporučený článek:  Osvědčené triky pro čistý domov, které se obejdou bez chemie

Stroužky oddělte, poté si připravte půdu, kterou pohnojte. Zeminu dejte do velkého květináče, do půdy udělejte několik otvorů asi 10 cm hlubokých. Od sebe musí být alespoň 15 cm. Do každé jamky pak vložte jeden stroužek česneku ocáskem nahoru. Květináč pak postavte na parapet, kam hodně svítí slunce. Kromě toho bude potřebovat také dostatek vody, potřebuje zůstat ve vlhké půdě. Po 4 měsících už byste měli mít celou hlavu česneku a pochutnávat si na ní.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Grow-Garlic-Indoors-in-a-Pot