Vysazením oblíbených bylinek se můžeme zbavit much

Léto, to je čas, kdy trávíme většinu času venku na procházkách, na koupalištích nebo doma u bazénu. Právě v těchto místech a v těchto dnech nám ale klid mohou narušit otravné mouchy, které velmi často bzučí kolem naší hlavy. Mají chuť na naše jídlo i pití, a proto je dobré vědět, jak se jich humánními způsoby zbavit. V některých případech totiž stačí mít na zahradě rostliny, které jim nevoní.

Mouchy mohou nanést na jídlo bakterie

Mouchy sice nejsou zvlášť nebezpečné, neštípnou ani nekoušou, jsou ale otravné a mácháním rukama si od nich mnohdy nepomůžeme. Většina domácností tak řeší problém s mouchami mucholapkami nebo plácačkou. Jestliže se jich ale chcete zbavit venku, musíte na to jinak. Stačí na zahradě vysadit rostliny, které jim nevoní, a budou se vám vyhýbat.

Doporučený článek:  Ocet se ani na zahradě neztratí. Zatočí se škůdci i odolným plevelem

Mouchy jdou hlavně po jídle, na které pak přenáší různé bakterie. Proto je vhodné mít speciální poklopy, díky kterým se na potraviny nedostanou. Rostliny, které jim nevoní, můžete vysadit také na okenní parapety. Některé fungují také na odstrašení komárů. Vhodná bude například levandule nebo máta.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky, které osvěží a zároveň odpudí hmyz

Much se velmi snadno zbavíte způsobem, který znaly už naše babičky. Levandule je rostlina, která je oblíbená nejen u starších lidí, kteří oceňují její vlastnosti. Sušenou si ji můžete vložit do šatní skříně, kde odpudí moly. Na zahradě bude dobře fungovat proti mouchám. Zasadit ji můžete také do květináčů nebo truhlíků. Podobně jim nebude vonět ani máta, kterou navíc využijete také při přípravě koktejlů nebo jídel.

Doporučený článek:  Zásuvku pod troubou využívají lidé různě. O původním určení má ponětí málokdo

Z máty si připravíte také osvěžující šťávu, takže se vyplatí mít ji doma také z tohoto důvodu. Mouchám nevoní ani oblíbená myrta, která vydává sladkou vůni. Pro lidi je sice příjemná, ale mouchy se jí budou vyhýbat obloukem. Navíc tato rostlina vypadá skvěle a poslouží jako dekorace.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/herbs/hgen/fly-repelling-herb-plants.htm