Vyzrajte na komáry a klíšťata voňavými bylinkami. Otravný hmyz se už ani nepřiblíží

Někteří už se nemohou dočkat jarního a letního počasí, které přímo svádí obléknout si krátký rukáv a sukně nebo šortky. Bohužel je ale toto období spojené s otravným hmyzem, který nám dokáže znepříjemnit život. Nutné tak bude se chránit, a to nejlépe pomocí přírodních repelentů, které si doma vyrobíte sami. Obsahuje oleje a látky, které odpuzují klíšťata i komáry, a díky nim se vyhnete různým štípancům a nevzhledným červeným skvrnám.

Zkusit můžete repelenty z obchodu, ale vsaďte na přírodu

Bodnutí komárem nebo vytahování zakousnutého klíštěte z kůže není žádná legrace. Navíc mohou přenášet různé nemoci, ze kterých se budete docela dlouho dostávat. Je tedy více než nutné chránit nejen sebe, ale také své děti a domácí mazlíčky. Pro ty můžete koupit obojky nebo pipety, které jim kápnete za krk. Vyzkoušet můžete i domácí metody z rostlin a bylin, které jsou hmyzu nepříjemné, a bude se vám obloukem vyhýbat.

Doporučený článek:  Některé oblečení přitahuje hmyz více než jiné. Do přírody se vyplatí vyrazit v určitých odstínech

Určitě to poznal už každý z nás. Štípnutí komárem velmi dlouho svědí a také trvá několik dní, než se ho zbavíte. Zůstat na pokožce mohou nevzhledné tmavé skvrny. Proč ale na nás komáři nebo klíšťata útočí? Je to velmi jednoduché. Vylučujeme mnoho potu, který je přitahuje. Mají rádi také ovocné vůně, proto není vhodné se před návštěvou lesa nebo louky stříkat deodorantem. Obléknout byste si měli dlouhé rukávy i nohavice kvůli ochraně.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní repelenty snadno a rychle

Už naše babičky věděly, jak se chránit. Musely být denně venku s rodinou, a tak nezbývalo nic jiného než používat bylinky a rostliny, které měly při ruce. Jednou z nich je levandule. Oblíbená bylinka odpudí nejen moly z šatní skříně, ale pomůže také proti klíšťatům nebo komárům. Můžete ji mít vysazenou v oknech nebo na zahradě a večerní posezení tak bude bez obav.

Doporučený článek:  Skutečně dobře umí uvařit těstoviny málokdo. S našimi tipy budou chutnat vždy dokonale

Dalmatská chryzantéma je další z květin, které pomohou dostat klíšťata nebo komáry z vaší zahrady. Navíc je to rostlina nenáročná na pěstování a zvládne to každý začátečník. Zkusit k výrobě repelentu pak můžete také některé esenciální oleje, například tymián, cedr nebo levanduli.

Zdroj: https://www.lakenormanpest.com/top-10-herbs-used-insect-repellent