Zásuvka v pračce potřebuje pravidelné čištění

Čištění pračky není zrovna činnost, na kterou často myslíme. Údržbu bychom přesto měli provádět pravidelně, stejně jako u lednice, myčky na nádobí nebo jiných spotřebičů v domácnosti. Zásobník na prací prášek je mnohdy velmi znečištěný kvůli zbytkům prášků. Tyto nečistoty se při praní mohou dostat na oděvy, takže byste této části pračky měli věnovat pozornost.

Odstraňte všechny zbytky pracího prášku

V první řadě musíte pochopitelně zásobník vyndat. Většinou je v pračce speciální tlačítko, kterým to snadno uděláte. To platí pro pračky s předním i horním plněním. V následujícím kroku vyndejte ze zásuvky kapsu na aviváž, pokud ji lze vyjmout. Měli byste tam najít další tlačítko, díky kterému budete moci vyjmout i tuto část.

Potom si vezměte malý zubní kartáček, prostředek na mytí nádobí nebo jiný přípravek. Umyvadlo nebo dřez naplňte vodou s mycím prostředkem a vložte do něj celý zásobník. Nechte ho takto namočený po dobu 10 minut a potom kartáčkem vyčistěte všechny části, kde je usazený prací prášek, prach a další nečistoty. Nakonec vše opláchněte pod tekoucí vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se vodního kamene

Jestli máte doma tvrdou vodu a zásuvku pokryl vodní kámen, budete muset sáhnout po octu. Zásuvku naložte do octové lázně a nechte několik hodin působit. Potom do každé části zásuvky přidejte lžičku jedlé sody a malé množství octa. Uvidíte okamžitě reakci, která odstraní všechny zbytky vodního kamene. Nakonec proveďte stejné čištění jako v předchozím případě.

Nezapomínejte na vnější stranu zásuvky

Mnoho lidí na to zapomíná, ale vnější strana zásobníku je stejně důležitá. Nezapomeňte ji proto vyčistit stejným způsobem jako vnitřek. Až budete mít zásuvku na prací prášek dokonale čistou a opláchnutou, musíte ji vytřít do sucha. Nakonec ji vložte zpět a můžete se znovu pustit do praní prádla, aniž byste se museli obávat o čistotu svého oblečení.

Zdroj: https://daisiesandpie.co.uk/how-to-clean-washing-machine-drawer/