Účty za elektřinu pomůže snížit chytré používání domácích spotřebičů

Většina z nás teď usilovně přemýšlí nad tím, jak ušetřit na účtech za energie. U používání vody jsou úspory poměrně jasné, ale co u elektřiny? Která zařízení v domácnosti spotřebovávají nejvíce elektřiny? Podívejme se na žebříček produktů, které byste neměli používat vůbec nebo je po vypnutí okamžitě vytáhnout ze zásuvky.

Lednice a indukční varná deska

Lednice využívá téměř 30 procent veškeré energie, kterou běžná domácnost spotřebuje. V tomto případě s tím nemůžete mnoho udělat, protože lednice musí být zapnutá neustále. Spotřebu můžete snížit jedině tak, že si pořídíte kvalitní produkt, který bude mít nízkou spotřebu. To vždy najdete uvedené u modelu lednice, takže si můžete jednoduše vybrat lepší.

Doporučený článek:  Bílá projasní domov a je ideální pro kombinaci s dalšími prvky interiéru

Indukční varná deska také spotřebuje obrovské množství elektřiny. Proto je dobře, že ji nepoužíváme neustále. Jestli něco vaříte, snažte se vše udělat na jedné plotýnce a nepoužívejte dvě nebo tři zároveň, jestli to není nutné. Není tak složité uvařit jednu část jídla a potom uvařit přílohu na stejné plotýnce.

Zdroj obrázku: Freepik

Trouba, myčka nádobí a další spotřebiče

Trouba také spotřebuje hodně energie. Při pečení příliš neotvírejte dvířka a snažte se upéct více než jednu věc na jeden zátah, abyste ji využili, pokud je už jednou vyhřátá. Myčka, pračka a varná konvice jsou na tom podobně. U pračky závisí na energetické třídě (jako u lednice) a zvoleném programu. To samé platí u myčky nádobí. Do konvice vždy dejte jen potřebné množství vody a po použití ji vytáhněte ze zásuvky.

Doporučený článek:  Na špinavé stěny není vždy nutné brát barvu a štětec. Většina skvrn má snadnější řešení

Televize, notebook a další

Spotřeba u moderních technologií závisí na modelu a velikosti. Jakmile přestanete zařízení používat na delší dobu, můžete je samozřejmě vytáhnout ze zásuvky. Stejně tak byste se měli podívat, jak starý máte počítač nebo televizi a jestli by se vám nevyplatil novější model, který má nižší spotřebu. Díky těmto tipům můžete hodně ušetřit a nebát se vyúčtování.

Zdroj: https://energysavingtrust.org.uk/hub/quick-tips-to-save-energy/