Účty za elektřinu pomůže snížit chytré používání domácích spotřebičů

Většina z nás teď usilovně přemýšlí nad tím, jak ušetřit na účtech za energie. U používání vody jsou úspory poměrně jasné, ale co u elektřiny? Která zařízení v domácnosti spotřebovávají nejvíce elektřiny? Podívejme se na žebříček produktů, které byste neměli používat vůbec nebo je po vypnutí okamžitě vytáhnout ze zásuvky.

Lednice a indukční varná deska

Lednice využívá téměř 30 procent veškeré energie, kterou běžná domácnost spotřebuje. V tomto případě s tím nemůžete mnoho udělat, protože lednice musí být zapnutá neustále. Spotřebu můžete snížit jedině tak, že si pořídíte kvalitní produkt, který bude mít nízkou spotřebu. To vždy najdete uvedené u modelu lednice, takže si můžete jednoduše vybrat lepší.

Indukční varná deska také spotřebuje obrovské množství elektřiny. Proto je dobře, že ji nepoužíváme neustále. Jestli něco vaříte, snažte se vše udělat na jedné plotýnce a nepoužívejte dvě nebo tři zároveň, jestli to není nutné. Není tak složité uvařit jednu část jídla a potom uvařit přílohu na stejné plotýnce.

Zdroj obrázku: Freepik

Trouba, myčka nádobí a další spotřebiče

Trouba také spotřebuje hodně energie. Při pečení příliš neotvírejte dvířka a snažte se upéct více než jednu věc na jeden zátah, abyste ji využili, pokud je už jednou vyhřátá. Myčka, pračka a varná konvice jsou na tom podobně. U pračky závisí na energetické třídě (jako u lednice) a zvoleném programu. To samé platí u myčky nádobí. Do konvice vždy dejte jen potřebné množství vody a po použití ji vytáhněte ze zásuvky.

Televize, notebook a další

Spotřeba u moderních technologií závisí na modelu a velikosti. Jakmile přestanete zařízení používat na delší dobu, můžete je samozřejmě vytáhnout ze zásuvky. Stejně tak byste se měli podívat, jak starý máte počítač nebo televizi a jestli by se vám nevyplatil novější model, který má nižší spotřebu. Díky těmto tipům můžete hodně ušetřit a nebát se vyúčtování.

Zdroj: https://energysavingtrust.org.uk/hub/quick-tips-to-save-energy/