Zdánlivě nepotřebné věci najdou ještě praktické využití

Každá domácnost vytváří přírodní a biologický odpad, který poté hodí na kompost nebo do popelnice. U některých potravin je to ale zbytečné, protože zbytky můžete využít v domácnosti na mnohé věci. Pojďte se společně s námi podívat, jak snadno srovnat kabely, jak využít nepotřebné krabice či jak zpracovat zbytky z kuchyně.

Nevyhazujte nic, co byste mohli použít

Využít můžete například papírové roličky. Ty se hodí hlavně pro skladování kabelů, které jsou k vidění snad v každé místnosti. Můžete si tak role od toaletního papíru označit podle toho, jaké kabely v ní budou. Nebudete tak ztrácet čas hledáním toho správného. Navíc na větší role můžete namotat balicí papír, pokud bude potřeba.

Doporučený článek:  Jak si správně měřit teplotu a jaký k tomu používat teploměr?
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud jste si někdy koupili nové boty, určitě víte, že k nim pokaždé dostanete gelové kuličky v sáčku. Ty můžete využít jako pohlcovače vlhkosti. Nejsou ničím napuštěné a můžete je vložit například do chlebníku, aby chléb vydržel déle čerstvý, nebo je nechat v autě, aby se nezapařila okna. Hodí se také do mokrých nebo zpocených bot.

Nevyhazujte kartonové krabice ani prázdné sklenice od okurek

Kartonové krabice se budou hodit na drobnosti, jako jsou jehlice, šicí potřeby nebo například kreslicí pomůcky. Můžete v nich schovat také důležité dokumenty, krabice si popsat, ať se vám snáze hledají. Do krabice můžete vložit také spodní prádlo a uložit ho do prádelníku. Sklenice jsou vhodné pro domácí zavařování, ale také na uložení například koření nebo sušeného ovoce. Snadno si z nich uděláte lucerny na balkon nebo terasu. Na jejich dno dejte zrnka kávy a vložte svíčku.

Doporučený článek:  Pohroma kuchyní i šatníku: moli dokážou napáchat skutečnou spoušť, i jeden motýlek znamená problém
Zdroj obrázku: Freepik

Ponožky, u kterých vám jedna chybí, můžete také využít. Staré, nepoužívané ponožky se budou hodit na octové oplachy při nachlazení nebo kašli. Můžete s nimi také snadno uklidit a vytřít prach. Vložit do nich můžete led a uklidnit tak bolest hlavy. I v kuchyni najdete suroviny, které využijete i jinak. Skořápky od vajec se hodí jako hnojivo, pomocí banánových slupek se zbavíte mšic a dalších škůdců na rostlinách.

Zdroj: https://www.treehugger.com/ways-to-reuse-your-garbage-4863950