Zdraví celého těla je uloženo ve střevech. Nevhodný jídelníček nezůstane bez následků

Zdravá střeva jsou základem dobrého zdraví. Patří mezi naše nejdůležitější orgány, a proto je vhodné vědět, jaké potraviny jim škodí a jaké naopak zaručí, že budou fungovat správně. Zdravé tlusté střevo je základem pro fungování celého těla. Proto je důležité mít správně vyvážený jídelníček, ve kterém budou potraviny, které mu neuškodí.

O tlusté střevo pečujeme tím, co jíme

Tlusté střevo je dlouhé asi 1,5 metru a má v našem těle spoustu funkcí. Jeho hlavním úkolem je ukládat vodu a dodávat ji do celého těla. Kapacita tlustého střeva je až 4,5 litru vody denně. Díky tomu uchová živiny a minerály. Tlusté střevo může snadno přestat fungovat, pokud budete jíst potraviny, které pro něj nejsou vhodné.

Doporučený článek:  Setkání s mravencem může skončit i fatálně. Nebezpečná alergická reakce postupuje rychle

Špatnou funkci tlustého střeva poznáte velmi snadno. Nejen že se nebudete cítit vůbec dobře, ale příznaky mohou být následující – tlak na řitní otvor, pálení konečníku, nevolnosti nebo průjem či naopak zácpa. To všechno vás hodně omezí v každodenním fungování a neprůchodnost střev budete muset rychle vyřešit. Jakými nemocemi můžete být ohrožení? Je to nejen zánět, ale také syndrom dráždivého tračníku či další onemocnění.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete tlusté střevo vyléčit?

Nejhorší nemocí, která vás může ohrozit, je rakovina tlustého střeva. Proto dbejte na to, abyste konzumovali jen potraviny, které jsou vhodné pro vaše orgány. Pravidelným čištěním střev můžete dosáhnout skvělých výsledků, protože se budete cítit dobře a budete se pravidelně a bez bolesti vyprazdňovat. Přípravky na očistu najdete v lékárně.

Doporučený článek:  "Proč nelze vybrat normální částku, to jsou bankomaty určené jen chudým?" Tázal jsem se na infolince

V případě, že budou potřeba, hledejte takové, které budou nejlépe na přírodní bázi. Tablety nebo kapsle budou působit dlouhodobě a uleví od problémů. Mnohem lepší a levnější variantou je ale věnovat se svému tělu, dopřát mu nejen kvalitní potraviny, ale také pravidelný pohyb.

Zdroj: https://lovebugprobiotics.com/blogs/news/13-foods-that-are-terrible-for-your-gut-health