Podle populární teorie prozradí jediný pohled, jestli je paprika sladká. Odborníci mají jasno

Papriky jsou skvělým doplňkem salátů, sendvičů nebo pokrmů, jako je lečo. Někteří lidé je rádi jedí i samotné a oceňují jejich sladkou chuť. Je však těžké v obchodě poznat, které kousky jsou šťavnaté a sladké. Na internetu koluje populární teorie, podle které je snadné rozpoznat chuť papriky. Ale je to skutečně pravda?

Teorie na internetu

Teorie, že chuť papriky poznáte podle jejího tvaru, je na internetu stále populárnější. Uznáváme, že je docela nápaditá, a navíc vyvolala mezi uživateli internetu značný rozruch. Tato teorie se objevila na známé internetové síti TikTok, která je v poslední době jednou z nejoblíbenějších na celém světě. Teorie o paprikách se tedy rozšířila rychlostí blesku.

Doporučený článek:  Poklad mezi oleji a cenný lék: kokosový olej působí výjimečně nejen při Alzheimerově chorobě

Podle uživatelů se sladká paprika vyznačuje čtyřmi výčnělky ve spodní části. Má více semen než papriky s menším počtem výčnělků. Je proto ideálním doplňkem k humusu nebo k sendvičům. Zajímavé je, že podle této teorie lze také poznat, které plody je kyselé. Uživatelé internetu tvrdí, že papriky se třemi výčnělky mají méně semen a kyselou chuť. Tyto plody se hodí k dušeným pokrmům, leču a k plnění masovou nádivkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Důvody rozdílů v chuti

Zastánci této teorie vysvětlují, že rozdíl v chuti je způsoben rozdílem v pohlaví zeleniny. Podle jejich názoru jsou sladké papriky ženského rodu a kyselé papriky mužského rodu. Protože se tato teorie stala tak populární, její pravdivostí se zabývali i vědci, kteří nám prozradí, jak to ve skutečnosti je.

Doporučený článek:  Jablečný nápoj osvěží a doplní vitaminy

Odborníci popírají důvody rozdílů v chuti paprik vzhledem k jejich pohlaví. Předpoklad, že existují mužské a ženské papriky, není pravdivý. Tato zelenina nemá z botanického hlediska pohlaví. Tuto skutečnost potvrdili vědci z Kalifornské univerzity. Bez ohledu na možné rozdíly v chuti této zeleniny lze s jistotou prohlásit, že papriky jsou vynikajícím zdrojem vitaminů a skvělým doplňkem denního jídelníčku.

Zdroj: https://www.uaex.uada.edu/farm-ranch/crops-commercial-horticulture/horticulture/ar-fruit-veg-nut-update-blog/posts/bell-peppers-myth.aspx