Život pračce neprodlouží zázračný prášek z drogerie, ale správné praní a pravidelná údržba

Pračku má v domácnosti téměř každý. Jako pečlivě vybíraný, poměrně drahý spotřebič vyžaduje péči, aby dlouho vydržela. Je důležité se zaměřit na filtr, který hraje v její životnosti podstatnou roli. Jak tedy prodloužit pračce život?

Nepřetěžujte pračku

Dodržujte odstup mezi jednotlivými pracími cykly. I když se vrátíte z dovolené a potřebujete vyprat několik dávek prádla, dodržujte mezi várkami nejméně hodinu odstup. Snadno by mohlo dojít k přehřátí. Raději další várku praní odložte, čím méně dávek za den, tím lépe.

Doporučený článek:  Mrazák dokáže uchovat víc než maso. Tyhle potraviny málokoho napadnou

Nepřeplňujte ji

Častou chybou je přeplňování pračky. Každá pračka má svou kapacitu, ale je zvykem dávat do ní co nejvíce věcí naráz. Nepřeplňujte ji, řiďte se doporučením výrobce. Jinak bude spotřebovávat více energie i vody, ale také se tím zkracuje její životnost. Navíc bude praní méně efektivní.

Zdroj obrázku: Freepik

Občas pusťte praní naprázdno

Co ještě můžete pro pračku udělat? Občas pustit prací cyklus naprázdno na vysokou teplotu. Zničí se tím všechny mikroorganismy a také se zbavíte nežádoucích pachů. Toto opatření aplikujte nejméně jednou za měsíc.

Doporučený článek:  Komáry efektivně odpuzují některé bylinky a oblíbené aromatické oleje

Pravidelně pračku čistěte

Pokud budete pračku pravidelně čistit, bude fungovat lépe a déle. Filtr, buben, těsnění, dvířka, kryt. Odstraňujte zbytky nečistot z oblečení a pracích prostředků, díky pravidelnému čištění odstraníte i vodní kámen z tvrdé vody. O filtr je potřeba starat se speciálně.

Starejte se o filtr

Filtr je velmi důležitou součástí pračky. Je potřeba ho čistit, jelikož se v něm usazují různé nečistoty, vlasy, mince, papíry, věci z kapes. Je obvykle umístěn vepředu dole v pračce. Lehce vypáčíte víko, abyste se k němu dostali. Pak je potřeba ho vyšroubovat a vyndat, to je složitější část. Jakmile to budete mít za sebou, dejte ho do nádoby s vodou a nechte nějakou dobu působit. Pak ručně seberte vlasy a další nečistoty, které na něm zbyly.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/wheres-my-washing-machine-filter-and-do-i-really-need-to-clean-it/