Zkušený zahrádkář bylinkový čaj málokdy vypije sám. Podělí se s rostlinami, kterým prospěje stejně jako sobě

Vláha je pro rostliny životně důležitá. Má velký vliv na jejich vývoj, zdraví i vzhled. Chcete-li jejich zdraví ještě posílit, měli byste je zalévat heřmánkovým nebo přesličkovým nálevem. Jedná se o přírodní způsoby hnojení, které můžete snadno použít i vy. Podívejme se, které bylinky jsou pro zalévání pokojových rostlin nejlepší.

Heřmánek se v zahradnictví používá častěji, než si myslíte

Odborníci mají heřmánek velmi rádi a hojně ho používají, protože má mnoho cenných látek, které mohou pozitivně ovlivnit vývoj a zdraví rostliny. Heřmánek obsahuje minerální soli, vitamín C, flavonoidy a mnoho dalšího, co může vašem květinám hodně pomoci. Nálev připravíte jednoduše tak, že 1/5 hrnku sušených květů zalijete půl litrem vody a přivedete k varu. Nálev přecedíte a po vychladnutí na pokojovou teplotu můžete používat pro pokojové i zahradní rostliny jednou týdně.

Doporučený článek:  Příznaky kocoviny zmírní dostatek tekutin, spánek a dobré jídlo
Zdroj obrázku: Freepik

Šalvěj je skvělé hnojivo pro pokojové rostliny

Šalvěj obsahuje velké množství vitamínů A, B a C, minerální látky (vápník, draslík, hořčík, zinek a železo) a další látky. Díky tomu může znatelně vylepšit výživu rostlin a jejich růst. Šalvěj má baktericidní vlastnosti, díky kterým bude půda dekontaminovaná a zabráníte tak výskytu škůdců. Ve sklenici vroucí vody nechte 15 minut louhovat jednu polévkovou lžíci sušené šalvěje. Až tekutina vychladne, můžete ji přelít do konve, zředit vodou v poměru 1 : 1 a používat jednou týdně.

Doporučený článek:  Přilepenou žvýkačku lze odlepit zmrazením nebo octem a horkou vodou

Nálev z přesličky proti škůdcům

Přeslička rolní obsahuje mnoho minerálních solí, saponiny, vitamín B1 a fytosteroly. Všechny tyto látky přispívají ke správnému růstu a zdraví květin. Díky tomu budou rostliny méně náchylné k onemocnění chorobami, plísněmi a k napadení škůdci. Dvě lžičky sušené přesličky zalijte hrnkem horké vody a nechte 15 minut louhovat. Poté nálev přeceďte. Roztok můžete zředit vodou v poměru 1 : 1 a používat jednou týdně.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/herbal-tea-for-plants.htm