S odstraněním odolných skvrn pomohou přírodní prostředky

Na odstraňování skvrn v domácnosti nepotřebujete žádné chemické a drahé prostředky. Místo toho můžete využít jen věci, které již máte doma. Váš domov bude nejen nádherně čistý, ale také ekologický. A ušetříte hodně peněz, které byste jinak dali do chemických čisticích prostředků. Poradíme vám hned pět možností, jaké můžete využít při odstraňování skvrn.

Ocet a jedlá soda

Jednu část octa smíchejte se dvěma částmi vody. Přidejte jednu lžíci jedlé sody a promíchejte. Míchejte, dokud se soda nerozpustí. Tuto směs můžete použít pro odstranění skvrn z oblečení, ale také z jiných povrchů. Na oděvech ji nechte 30 minut působit a potom ho vložte do pračky.

Doporučený článek:  Při silném větru je důležité zabezpečit na balkoně rostliny i všechno vybavení

Citronová šťáva

Citron obsahuje látky, které vám pomohou s bělením i odstraňováním skvrn. Smíchejte dva díly vody s jedním dílem citronové šťávy (nebo lžící kyseliny citronové). Přidejte také špetku soli, která podpoří celý proces. Naneste směs na skvrnu a nechte ji působit po dobu 15-30 minut.

Zdroj obrázku: Freepik

Kokosový olej

Smíchejte kokosový olej s jedním dílem jedlé sody. Musíte získat konzistenci pasty, kterou nanesete na špinavé místo na oblečení. Stačí, abyste směs nechali působit jen krátce a potom ji opláchněte čistou vodou. Až poté můžete dát oblečení do pračky a vyprat ho jako obvykle.

Doporučený článek:  Nahradit sůl při vaření je snadné. Zdravější alternativou je koření i čerstvé bylinky

Peroxid vodíku

Smíchejte jeden díl peroxidu vodíku a jeden díl tekutého mýdla. Je to možná trochu zvláštní, ale tato směs je skvělá k odstranění skvrn. Naneste ji a nechte působit 10-15 minut. Potom hoďte oblečení do pračky, přidejte klasický prací prostředek a zapněte program, který odpovídá oděvu.

Alkohol

Nakonec můžete využít také alkohol. Smíchejte alkohol (např. líh) s vodou v poměru 1:1 a promíchejte. Směs naneste na skvrnu a chvilku počkejte. Nemusíte ji nechat působit dlouho. Potom oblečení opláchněte v čisté vodě a nakonec vyperte v pračce. Vyzkoušejte alespoň jednu z těchto metod, až budete mít příště špinavé oblečení plné skvrn a budete potřebovat spolehlivou metodu.

Zdroj: https://www.medicinenet.com/what_home_remedies_get_stains_out_of_clothes/article.htm