Domácí prostředky pomůžou vyčistit toaletu rychle a efektivně

Udržení čisté a voňavé koupelny se záchodem není jednoduchý úkol. Dobrou zprávou je, že k tomu nepotřebujete žádné chemické a velmi drahé prostředky. Místo toho můžete použít věci, které již máte doma a vyhnete se tím také poškození svého zdraví. Chemie je pro vás velmi špatná a navíc je drahá. Naučte se, jak vyčistit toaletu s pomocí přírodních produktů.

Zelené čisticí prostředky

Na trhu dnes najdete nespočet ekologických čisticích prostředků, které můžete používat i na toaletě. Jestli se nechcete vzdávat tradičního úklidu, ale nechcete používat chemii, máte skvělou šanci. Tato produkty obsahují přísady, které jsou šetrné k přírodě i vašemu zdraví. Zároveň jsou ale dost účinné, takže se nemusíte obávat nízké kvality při jejich použití. Možná budou ještě lepší, než chemické produkty.

Doporučený článek:  Růže jsou často napadeny škůdci nebo chorobami

Jedlá soda

Tohle je naprostá klasika (společně s octem). Má silné antibakteriální a antiseptické vlastnosti, což ve své koupelně a na záchodě potřebujete. Jakmile ji smícháte s trochou vody a vytvoříte z ní pastu, můžete se zbavit špíny, skvrn i vodního kamene. A dokonce funguje i na plísně, takže můžete jedlou sodu doma využít naplno. Jestli chcete to nejjednodušší řešení, vyzkoušejte ji.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet

Tento běžný produkt můžete využít prakticky v celém domově. Na čištění se skvěle hodí, protože dokáže odstranit téměř každou skvrnu. Můžete ho kombinovat s jedlou sodou pro větší účinnost nebo používat samotný. Doporučujeme ho vždy trochu naředit s vodou, abyste nepoškodili žádný povrch (ani své ruce). Je velmi silný, a proto by mohl jemnější povrchy poškodit.

Doporučený článek:  Tupé nůžky už nemusíte vyhazovat. Běžné věci v domácnosti je nabrousí a budou jako nové

Borax

Kyselina boritá se používala již za dob našich babiček. A věřte, že na borax nedaly dopustit. Jedná se o netoxický čisticí prostředek, který můžete použít na vyčištění toalety, jako dezinfekci nebo na odstranění plísně. Má také dezinfekční vlastnosti, takže se skvěle hodí při čištění záchodové mísy. I v tomto případě musíte chránit své ruce a oči, protože je prostředek poměrně silný.

Zdroj: https://www.thespruce.com/weird-toilet-fixes-that-really-work-327019