3 dietní chyby, kvůli kterým se hubnutí stále nedaří: těmto mýtům nevěřte

Lidé velmi často myslí na to, že by chtěli zhubnout. Ať už jsou jejich motivací zdravotní důvody, které obezita a nadváha přináší, nebo si chtějí jen vylepšit svou postavu. Na internetu se objevují různé rady, jak lze rychle a snadno zhubnout. Nevěřte ale všemu, co se píše. Přišel čas ověřit si nejčastější a opakované mýty o hubnutí.

Dieta bez snídaně

Je jasné, že pokud chceme, aby tělo hublo, je zapotřebí snížit kalorický příjem a zvýšit výdej. Omezení příjmu kalorií ovšem nemůže být cestou, kdy vynecháme snídani. U snížení příjmu kalorií se jedná hlavně o celkově vyvážený jídelníček, který je třeba rozvrhnout do celého dne. Tělo po noční regeneraci potřebuje nabít energií a doplnit potřebné živiny. Pokud mu po dobu asi dvou hodin neposkytneme dostatek potravy, metabolismus se zpomalí a budeme vystaveni rychlým výkyvům cukru v krvi. Poté nás čeká velký hlad a chutě na sladké! A to v dietním režimu opravdu nepotřebujeme.

Zdroj obrázku: Freepik

Zákaz jíst po 18. hodině

I tady se setkáváme s mýtem. Každý organismus je individuální, a pokud člověk chodí spát až například o půlnoci, mohl by si tímto hladověním naopak ublížit. Nehledě na to, že hladové tělo má problém s usnutím. Vhodné je si zapamatovat, že poslední jídlo by mělo být přibližně dvě hodiny před ulehnutím do postele. Předejdeme tak večerním návalům hladu. Večeře by měla být v dietním režimu lehká, měla by obsahovat dostatek zeleniny a bílkovin.

Doporučený článek:  Maggi dieta zažívá boom. Hlavní roli hrají vejce, zhubnout lze až 25 kilo!

Brambory k dietě nepatří

Zcela špatně byly brambory označeny za nepřátele hubnutí. Malá porce brambor je sytící přísadou pokrmů a navíc obsahuje mnoho prospěšných látek jako draslík, vitamín C a B6 a v neposlední řadě také velké množství betakarotenu. Ano, je důležitá příprava brambor, protože pokud si z nich uděláte smažené hranolky, určitě vás váš dietolog nepochválí. Ale pokud si brambory uvaříte ve slupce, budete mít plnohodnotnou potravinu, která do dietního jídelníčku určitě patří.

Zdroj: https://atlasbiomed.com/blog/10-common-diet-and-nutrition-myths-debunked/