Akné trápí nejen mladou pokožku. Ke krásnější pleti dopomůže správný jídelníček

Kožní problémy mívají různé příčiny. Mohou za nimi stát některá onemocnění nebo jen hormonální změny. Pokud jde o akné, ve většině případů se vyskytuje u dospívajících a ve 20 % u dospělých. Pokud se budete v případě silného akné léčit sami, riskujete zhoršení příznaků. Je vhodná konzultace s dermatologem. Nicméně je něco, co můžete udělat pro zlepšení příznaků vy sami.

Které potraviny jíst, pokud máte akné?

Nesmírně důležitým prvkem, který je třeba zakomponovat do stravy, je zinek. Ten se vyskytuje především v rybách a játrech. Pokud jste vegani nebo vegetariáni, je vhodná suplementace. Dále byste měli mít ve stravě dostatek vitamínů B, A, C a E, omega-3 mastné kyseliny a vlákninu. Které potraviny konzumovat?

  • Celozrnné pečivo,
  • ryby,
  • ořechy a avokádo,
  • mrkev, papriku, špenát,
  • vejce, ořechy a semínka,
  • celkově zeleninu kromě vařené dýně a mrkve.

Zdroj obrázku: Freepik

Správnou stravou společně s dostatečným příjmem tekutin uděláte pro svou pleť hodně. Z tekutin přijímejte především čistou vodu, která pleť zároveň hydratuje. Je potřeba zmínit i potravinové alergie nebo reakce těla na některé potraviny. Někomu se dělá vyrážka po ovoci, někdo hůře snáší lepek nebo kravské mléko. Je to velmi individuální. Pokud máte podezření na některou z potravin, zkuste ji načas vyřadit z jídelníčku

Doporučený článek:  Objevte tajemství thajské kuchyně. Je bohatá a vyvážená, pro štíhlou linii nic lepšího neexistuje

Kterým potravinám se naopak vyhnout?

Konzervanty, jednoduché cukry, přemíra soli. Ty naší pleti naopak škodí. Zcela vyhnout byste se měli rychlému občerstvení a pochutinám, jako jsou brambůrky. Také alkoholu a pikantním, kořeněným jídlům. Některé potraviny, které jsou považovány za zdravé, mohou pleti také škodit. Jde například o vařenou mrkev, dýni nebo brambory. Mají vysoký glykemický index. Stejně tak některé druhy ovoce, například banány a hroznové víno. Nevhodná je i konzumace čokolády. Kravské mléko pleti také neprospívá.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/anti-acne-diet#what-causes-it