Česnek lze vypěstovat i doma za oknem

Česnek patří mezi nejzdravější rostliny, které si můžete vypěstovat doma nebo na zahradě. Dobrou zprávou je, že i bez velké zahrady si můžete vychutnat svůj vlastní bio česnek. Stačí, když budete mít místo na parapetu pro jeden květináč. Česnek si samozřejmě můžete zakoupit v obchodě jako ostatní ovoce a zeleninu, ale mít vlastní úrodu je vždy lepší a plody vždy chutnají výrazněji.

Proč pěstovat česnek?

Důvodů je nespočet. Česnek obsahuje mnoho vitamínů a minerálů. Pomáhá snížit krevní tlak, působí jako přírodní antibiotikum, léčí infekce močových cest, nachlazení, bolesti v krku, poruchy trávení, otravy olovem, virové infekce nebo vysoký cholesterol. Rozhodně byste ho neměli podceňovat, protože přináší hodně pozitiv pro naše zdraví. I z tohoto důvodu byste si ho měli doma vypěstovat. Jak na to?

Doporučený článek:  Domácí prostředky vyčistí gauč efektivně
Zdroj obrázku: Pixabay

Proč je kupovaný česnek špatný?

Zemědělci v dnešní době používají mnoho chemie a pesticidů, aby byly ovoce a zelenina větší, chutnější a mnohem déle vydržely. V obchodě najdete i bio česnek, ale jeho cena vás zaručeně odradí od koupě. Díky pěstování můžete mít vlastní bio česnek na parapetu, aniž byste za něj museli zaplatit šílené peníze. Z tohoto důvodu a mnoha dalších je pěstování vlastních plodin skvělé. Dalším pozitivem je blahodárný vliv pěstování rostlin na naši psychickou pohodu.

Doporučený článek:  Sůl pomůže vybělit prádlo a sníží vlhkost v bytě

Pěstování česneku v květináči je jednoduché!

V první řadě si kupte domácí nebo bio česnek. Oddělte jednotlivé stroužky. Připravte si úrodnou půdu a nasypte ji do velkého květináče. Vytvořte otvory hluboké asi 10 centimetrů, které budou ve vzdálenosti 15 cm od sebe. Do každého otvoru vložte stroužek česneku užší špičkou nahoru. Květináč postavte na parapet. Nezapomeňte zvolit slunné místo a poskytovat česneku dostatek závlahy. Pěstování provádějte na jaře nebo na podzim a za čtyři měsíce budete mít vzrostlé celé hlavy česneku!

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/gardening/advice/a18057/growing-garlic-460709/