Tradiční způsob krmení může stát pejska i život. Této chybě se rozhodně vyhněte

Pořízení psa domů je velký krok pro každého. Jedná se o velkou zodpovědnost a živou bytost, o kterou se musíte správně starat. Ještě předtím si budete určitě klást mnoho otázek. Jak psa vychovat? Čím ho krmit? Jak často chodit na procházky? Jednou z otázek, kterou byste si měli položit, je kolikrát denně psa krmit. Jedná se totiž o velmi důležitou součást zdraví každého psa.

Nekrmte psa jen jednou denně

V minulosti bylo naprosto běžné, že se psi krmili jen jednou denně. Většina psů je pak hodně hladová a začne rychle jíst. Přitom se jim může otočit žaludek. Tím se zamezí odchodu plynů a obsahu potravy ze žaludku do střev nebo jícnu. Pes může mít potíže s dýcháním, ale také prokrvením střev, jater a ledvin. To způsobí uvolnění toxinů do krevního oběhu psa. Nakonec se pes může udusit nebo zemřít na otravu vlastním organismem.

Krmení dvakrát denně je nejlepší!

Štěňata by se měla krmit 4krát až 5krát denně. Od 8 týdnů do 6 měsíců stačí 3–4 jídla. Od 7 měsíců můžete krmit ve 2 nebo 3 dávkách denně. Nejlepší je, když dáte psovi najíst jednou ráno a jednou večer. Díky tomu bude mít žaludek šanci zpracovat množství jídla a vytěžit z něj maximum vitamínů, minerálů a živin.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, když pes žere příliš rychle?

Jestli máte problém s tím, že pes žere příliš rychle a mohl by se mu proto obrátit žaludek, vyzkoušejte pár triků. Zkusit můžete speciální misku na zpomalení jídla, čichový míček nebo podložku, kong, lízátka nebo produkt kula-tasula. Poslední zmíněný produkt je hračkou, do které dáte trochu potravy. Pes ji musí válet po zemi, přičemž se bude potrava postupně uvolňovat.

Potřeby každého psa jsou jiné. Myslete na to

Nejdůležitějším pravidlem, na které nesmíte zapomínat, je, že každý pes je jiný. Někdy můžete mít pocit, že něco neděláte dobře a psovi váš systém nevyhovuje. Udělejte to jednoduše a změňte to podle toho, co potřebuje váš čtyřnohý kamarád. Jedině tak bude vždy spokojený, najedený a užije si dlouhý a šťastný život.

Zdroj: https://vcahospitals.com/know-your-pet/feeding-times-and-frequency-for-your-dog