Tradiční způsob krmení může stát pejska i život. Této chybě se rozhodně vyhněte

Pořízení psa domů je velký krok pro každého. Jedná se o velkou zodpovědnost a živou bytost, o kterou se musíte správně starat. Ještě předtím si budete určitě klást mnoho otázek. Jak psa vychovat? Čím ho krmit? Jak často chodit na procházky? Jednou z otázek, kterou byste si měli položit, je kolikrát denně psa krmit. Jedná se totiž o velmi důležitou součást zdraví každého psa.

Nekrmte psa jen jednou denně

V minulosti bylo naprosto běžné, že se psi krmili jen jednou denně. Většina psů je pak hodně hladová a začne rychle jíst. Přitom se jim může otočit žaludek. Tím se zamezí odchodu plynů a obsahu potravy ze žaludku do střev nebo jícnu. Pes může mít potíže s dýcháním, ale také prokrvením střev, jater a ledvin. To způsobí uvolnění toxinů do krevního oběhu psa. Nakonec se pes může udusit nebo zemřít na otravu vlastním organismem.

Doporučený článek:  Procházka lesem působí blahodárně na psychiku, účinky má jako terapie

Krmení dvakrát denně je nejlepší!

Štěňata by se měla krmit 4krát až 5krát denně. Od 8 týdnů do 6 měsíců stačí 3–4 jídla. Od 7 měsíců můžete krmit ve 2 nebo 3 dávkách denně. Nejlepší je, když dáte psovi najíst jednou ráno a jednou večer. Díky tomu bude mít žaludek šanci zpracovat množství jídla a vytěžit z něj maximum vitamínů, minerálů a živin.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, když pes žere příliš rychle?

Jestli máte problém s tím, že pes žere příliš rychle a mohl by se mu proto obrátit žaludek, vyzkoušejte pár triků. Zkusit můžete speciální misku na zpomalení jídla, čichový míček nebo podložku, kong, lízátka nebo produkt kula-tasula. Poslední zmíněný produkt je hračkou, do které dáte trochu potravy. Pes ji musí válet po zemi, přičemž se bude potrava postupně uvolňovat.

Doporučený článek:  Ořechové listy jsou cennější než samy vlašáky. Udrží bystrou mysl i mladistvý vzhled

Potřeby každého psa jsou jiné. Myslete na to

Nejdůležitějším pravidlem, na které nesmíte zapomínat, je, že každý pes je jiný. Někdy můžete mít pocit, že něco neděláte dobře a psovi váš systém nevyhovuje. Udělejte to jednoduše a změňte to podle toho, co potřebuje váš čtyřnohý kamarád. Jedině tak bude vždy spokojený, najedený a užije si dlouhý a šťastný život.

Zdroj: https://vcahospitals.com/know-your-pet/feeding-times-and-frequency-for-your-dog