Banány s červenou špičkou jsou zárukou kvality. Ti, kdo je ochutnají, už nechtějí jiné

Viděli jste někdy banány s červenou špičkou? Jestli ne, po dnešním článku budete chytřejší. |Pokud jste se s takovými banány setkali, možná už jste pátrali po tom, co to vlastně znamená. Jen málokdo opravdu tuší, proč jsou banány takto označené. Například v Austrálii je to běžná věc, v Evropě tento postup ale bude znát jen velmi málo lidí.

Je červená špička u banánů důležitá?

Banány s červenou špičkou se prodávají hlavně v Austrálii, kde je tento jev velmi běžný. Proč tomu ale tak je? Je to velmi jednoduché, takové banány patří mezi nejchutnější a také neprodávanější. A to nejen kvůli jinak barevné špičce, pro kterou si jich každý všimne. Upozorňuje tak na sebe jedno z ekologických zemědělství, které banány pěstuje.

Doporučený článek:  Vnoučata chtějí jíst špagety nůžkami, moje snacha v tom nevidí problém

Kousek červeného vosku najdete na produktech, které jsou vypěstované s láskou a respektem k přírodě. Právě proto jsou tak označené i banány, které se jmenují Red Tip. Jsou velmi oblíbeným druhem banánů především v supermarketech. Červená špička pak značí zemědělství, ze kterého pocházejí. Použitá metoda pěstování vznikla v roce 1998.

Zdroj obrázku: Freepik

Metoda chrání životní prostředí

Ecoganic je jedním z přístupů v zemědělství, který je v souladu s přírodou. Je to metoda, která vytváří nejen vhodné životní prostředí pro pěstování ovoce a zeleniny, ale získané produkty jsou také chutnější a zdravější. Nepoužívají se žádné chemické prostředky jako v klasickém zemědělství. Pesticidy, kterými se stříkají plody, totiž mohou ovlivnit výslednou chuť ovoce.

Doporučený článek:  Brambory lze připravit na tisíc způsobů. Uvařit je skutečně dobře přitom umí málokdo

Proto se firma rozhodla přistupovat k ovoci a zelenině tak, aby lidé věděli, že všechno pěstují s láskou a plody by si pak sami dali. Je to jen jeden krok, který ale způsobil obrovskou poptávku právě po těchto banánech. Lidé je snadno poznají podle červené špičky. A časem se možná lidé v Austrálii dočkají podobného označení také na jiných plodech, o které je pečováno v rámci zachování čistoty v přírodě.

Zdroj: https://www.bhg.com.au/red-tip-bananas