Jak správně vybrat oživující masky pro své vlasy?

Zdravé vlasy podpoříte správnou péčí, která by měla být vytvořena jim přesně na míru. Nikdo nemá stejně kvalitní vlasy, někdo je má suché, někomu se hodně mastí. Problémem může být horká voda při mytí, používání fénů nebo žehliček na vlasy, ale také nevhodně vybraná kosmetika na vlasy.

Vyzkoušejte masky z domácích surovin

Pokud použijete k výrobě přírodní suroviny, zlepší se vám nejen stav vlasů, ale vyživíte také vlasovou pokožku, která má na vlasy velký vliv. Jakých chyb je lepší se vyvarovat, co se týče péče o vlasy? V obchodech najdete spoustu kosmetiky na vlasy, šampony, kondicionéry i vlasové masky, které mají za úkol zlepšit naše vlasy. Obsahují ale chemické látky, které mohou vlasy poničit.

Doporučený článek:  Zdravý koktejl ze čtyř ingrediencí posílí imunitu a zmírní příznaky nachlazení

Pro vlasy není dobré mytí v horké vodě. Lepší bude vlažná voda, po umytí šamponem si je můžete opláchnout dokonce studenou, pokud to vydržíte. Při mytí vlasů byste si měli masírovat také pokožku hlavy. Posílíte vlasové kořínky a látky z koupené kosmetiky budou lépe účinkovat.

Jakými prostředky vlasy posílit?

Horký vzduch z fénu nebo žehličky na vlasy může poškodit vlasy už od kořínků, vlasy se mohou více třepit nebo začít ve větším množství vypadávat. Pozor dávejte také při česání, buďte na vlasy opatrní a rozhodně za ně neškubejte, abyste si je neponičili. Vlasy můžete posílit šampony nebo maskami. Můžete si vyrobit nějaké doma, z přírodních surovin a za minimum peněz. Zkuste vyzkoušet olej, který vlasům dodá lesk i hebkost. Na vlasy použijte olivový olej, který je zjemní. Nalijte pět lžic do misky a aplikujte na vlasy. Dejte si na ně starý ručník a udělejte turban, aby z hlavy nespadl.

Doporučený článek:  Chemické repelenty nejsou jediné řešení. Proti klíšťatům účinně ochrání bylinný olej

Nechte působit několik minut, umyjte teplou vodou a vlasy si umyjte šamponem. Pomoci může také citronová nebo octová maska, které jsou vhodné na hrubé nebo matné vlasy. Budete potřebovat jen šťávu ze dvou citronů a dvě lžíce octa. Pečlivě smíchejte a vetřete do vlasů. Nechte působit jen asi dvě minuty, umyjte vodou a šampone. Vaječné žloutky spolu s citronovou šťávou jsou skvělé na zvlhčení vlasů.