Chemické čisticí prostředky způsobí víc škody než užitku. Zářivou toaletu lze získat úplně jinak

Místnost, která musí být vždy dokonale čistá, protože v ní trávíme spoustu času. Udržovat pořádek v koupelně není vždy jednoduché, ale pomocí jednoduchých triků si ušetříte nejen čas, ale také své peníze. Čisticí prostředky z drogerií obsahují spoustu chemikálií, které nechcete dýchat. Proto se vyplatí použít domácí prostředek, který bude univerzální, levný a hlavně účinný.

Zapomeňte na chemické prostředky, zkuste zdravější varianty

Bez chemikálií se určitě obejdete, zvlášť pokud máte doma malé děti, které by chemické látky musely dýchat. Vyplatí se znát recepty na domácí čističe, které budou stejně účinné, ale budou levnější a navíc prostředky k jejich výrobě najdete doma. Chemické čističe obsahují kyselinu chlorovodíkovou, která může způsobit problémy s dýcháním.

Doporučený článek:  Nakrmte svou orchidej, pokvete několik měsíců v kuse. Banánová slupka už nikdy neskončí v koši

Jak si můžete vyrobit domácí čistič na toalety a vůbec pro celou koupelnu? Budete potřebovat půl hrnku kukuřičného škrobu, půl sklenice kyseliny citronové, půl sklenice prášku do pečiva, sáček na zip o objemu asi 4 litrů, vodu v rozprašovači a také 25 kapek esenciálního oleje. Vložte nejdříve všechny ingredience do sáčku na zip, zavřete ho a protřepejte ho. Nalijte do něj trochu vody, sáček zavřete a míchejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Směs by měla mít konzistenci těsta

Po zamíchání musíte vidět konzistenci těsta. Ze sáčku můžete kousek směsi vyjmout a zkontrolovat tuhost. Nakonec do směsi přidejte esenciální olej. Může to být váš oblíbený, pokaždé váš čistič může vonět trochu jinak. Protřepejte a směs nechte zaschnout. Koule vytvořené doma můžete vložit do toaletní mísy, po uschnutí budou připravené k použití.

Doporučený článek:  Dostatečná izolace bytu sníží náklady na vytápění

Dejte je do mísy a počkejte, než došumí. Až přestanou pěnit, vyčistěte toaletu kartáčem na toalety a slijte vodu. Výroba takových bomb je velmi jednoduchá, navíc se koule mohou hodit také jako dárek, který potěší. Jsou 100% přírodní a nemusíte se obávat žádných alergických reakcí.

Zdroj: https://www.diynatural.com/homemade-toilet-cleaner/