Toaletu můžeme čistit pomocí droždí. Bude čistá a dezinfikovaná

V dnešní době hodně domácností přemýšlí nad tím, jak ušetřit peníze. Drahé jsou nejen potraviny, ale také energie nebo čisticí prostředky. Proč si tedy doma nevyrobit vlastní, který bude fungovat skvěle nejen na čištění kuchyně nebo podlahy, ale také toalety? Koupelna patří mezi místa, kde bychom čistotu měli udržovat každý den. Jak tedy vyčistit toaletu, aniž bychom použili chemické přípravky?

Jak se zbavit nečistot v toaletě?

Toaleta patří mezi místa, která jsou denně špinavá. Proto je potřeba ji udržovat v čistotě. K tomu můžete použít nejen chemické prostředky, ale také vám pomohou ty domácí, které jsou nejen účinné, ale také levné. Jak si poradit nejen s nečistotami? Chemické přípravky nejsou vhodné ani pro životní prostředí, ani pro vás. Pokud se načicháte chemických látek, může se vám udělat špatně.

Doporučený článek:  Spotřebiče nám denně usnadňují život, časté chyby jim ale zbytečně zkracují život

Proto je vhodné použít přírodní metody, které fungují, a suroviny na jejich výrobu najdete doma. Bakterie z toalety a celkově z koupelny odstraňujte pravidelně, protože jedině tak zajistíte, že budete zdraví. Špinavá záchodová mísa nebude budit dobrý dojem. A k čištění si můžete přizvat jako pomocníka například ocet, který má každý doma. Poslouží také droždí, které se používá na pečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč na čištění používat droždí?

Jestliže máte špinavou toaletu, použijte droždí. Smíchejte půl hrnku horké vody a lžičku droždí v prášku, nalijte směs večer do mísy a nechte celou noc působit. Ráno toaletu opláchněte vodou a toaleta bude svěží a především čistá a dezinfikovaná. Dávejte si ale pozor, protože velké množství droždí může toaletu ucpat a zase byste si museli poradit s odpadem.

Doporučený článek:  Domácí ohřívač pomůže snížit náklady na topení

Kvasinková metoda je oblíbenou, protože je šetrná k životnímu prostředí, ale také k nám lidem. Používejte na čištění měkký hadřík, který můžete vyprat a používat opakovaně. Kvasinky působí také na nepříjemný zápach, který z toalety může vycházet. Vyrobit si můžete i jiné prostředky z domácích surovin, které pomohou k dezinfekci koupelny i dalších prostor v domácnosti.

Zdroj: https://cleanmama.com/how-to-naturally-clean-a-toilet/