Chytré vytápění ušetří tisíce korun. Letošní zimu přežijete i bez zbytečného mrznutí

Náklady na energie v dnešní době asi řeší každý. Ceny jdou neuvěřitelně nahoru a topná sezóna již začíná. Kvůli tomu jistě sami uvažujete nad tím, co můžete udělat pro svoji peněženku, aniž byste museli celou zimu doma mrznout. Každodenní návyky vám s tím mohou hodně pomoci. Musíte se jen naučit, které jsou nejlepší, a dostat si je pod kůži.

Na tropy zapomeňte

Hodně lidí chce ušetřit, ale přitom doma chodí v šortkách. Tak to opravdu nepůjde. V místnostech se doporučuje udržovat teplotu kolem 20 stupňů. Na první pohled se to může zdát málo, ale určitě si na tuto teplotu rychle zvyknete. Navíc si doma můžete vzít lehký svetr. Budete se cítit velmi pohodlně a zároveň ušetříte za topení.

Doporučený článek:  Vyberte si džíny, které vám budou nejlépe sedět!

Teplotu můžete také upravovat podle denní doby. Většina z nás je většinu dne v práci, ale přitom doma stále topí naplno. Na noc také nepotřebujete tak vysokou teplotu. Stačit vám bude jen 18 stupňů, abyste se dobře a zdravě vyspali. Topení jistě nemusíte používat ani v koupelně nebo kuchyni, které vytopíte při koupání, vaření nebo pečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Naplánujte si vytápění svého domova chytře

Jakmile odcházíte do práce, můžete topení snížit na 17 stupňů. Jedná se o tepelné minimum, při kterém nedojde k nadměrnému ochlazení interiéru. Nevypínejte topení při odchodu do práce úplně, protože následné zahřátí bude vyžadovat hodně energie. Když teplotu jen snížíte o dva nebo tři stupně, nebudete mít při příchodu domů takovou zimu a interiér se snadno zahřeje.

Doporučený článek:  Staré tapety nejsou překážkou. S šikovnou metodou je jejich odstranění hračka

Větrání je důležité i během zimy, ale nikdy byste neměli větrat, když máte zapnuté radiátory. To je naprosté plýtvání teplem a energií. Ráno a večer otevřete okna na 10 minut. To vám bude úplně stačit na to, aby se vyměnil vzduch v bytě, a přitom nebudete topit pánubohu do oken. Rozhodně se na celou zimu nezavírejte do nevětraného bytu, jinak budete mít problémy s plísněmi.

Zdroj: https://smoenergy.com/blog/17-ideas-for-lowering-your-heating-costs-in-the-winter/