Čištění připálené žehličky usnadní tableta paracetamolu

Připálená žehlička nejenže vypadá nevzhledně, ale může také způsobit skvrny nebo v horším případě zničit žehlené oblečení. Každý, kdo někdy spálil žehličku, ví, jak obtížné může být vyčistit žehličku do původního stavu. Naučíme vás trik, jak si to usnadnit.

Nevěřte všemu, co najdete na internetu

Na internetu nenajdete spoustu rad, jak vyčistit připálenou žehličku. Někteří „odborníci“ doporučují používat zubní pastu, kuchyňskou sůl, citronovou šťávu, jiní zase vosk z bílé svíčky nebo omývání popelem. Většina těchto metod bohužel nefunguje tak, jak bychom očekávali. Existuje však způsob, jak se vypořádat s připálenou žehličkou, aniž byste museli utrácet jmění za drahé čisticí prostředky.

Doporučený článek:  Kvasnicový nápoj působí blahodárně na pleť a zlepšuje náladu

Mluvíme o analgetické tabletě, konkrétně o paracetamolu. Chcete-li vyčistit žehličku, jednoduše se zásobte tabletami paracetamolu. Nastavte žehličku na střední teplotu a jemně třete tabletu o základnu žehličky, dokud se paracetamol vlivem teploty zcela nerozpustí. Poté otřete znečištěná místa měkkým čistým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč tableta funguje

Paracetamol, který se běžně vyskytuje ve volně prodejných analgetikách, obsahuje oxid křemičitý. Ten se z tablety uvolňuje vlivem vyšší teploty, která pomáhá odstraňovat nečistoty ze železa. Nezapomeňte používat paracetamol v tabletách na čištění, nikoli v kapslích. Pokud se tohoto způsobu čištění obáváte, vyzkoušejte jej nejprve na malé ploše žehličky.

Doporučený článek:  Proč si pořídit nová okna předtím, než nastane jaro

Pokud si s takovým čištěním nevíte rady, v obchodech najdete velké množství přípravků, které vám mohou poskytnout stejný efekt. Vyčistí žehličku a ta bude vypadat jako nová. Nezapomínejte na pravidelnou dobrou péči. Tím prodloužíte životnost tohoto zařízení a navíc i svého oblečení. Vyhnete se tak nevzhledným skvrnám nebo samovolnému vytékání vody ze žehličky.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/lifestyle/cleaning/a30028889/clean-iron-paracetamol-hack/