Vlaštovičník podpoří léčbu akné a bradavic

Pro ošetření nemocných částí pokožky jsou nejlepší produkty přírodního původu. Mast z vlaštovičníku má čisticí a antibakteriální účinek. Často se doporučuje v případě problémů s lupénkou nebo akné. Další výhodou je fakt, že si ji můžete snadno vyrobit sami doma. Ušetřete za drahou kosmetiku a pečujte o pleť přírodní cestou.

Co je vlaštovičník?

Je to vytrvalá rostlina, která dosahuje výšky kolem půl metru. Lodyha je charakteristicky chlupatá a větvená. Listy má poměrně velké a světle zelené, květy jsou malé a žluté a plody připomínají malé lusky. Tato rostlina se vyskytuje v mnoha oblastech, včetně břehů vod a lesů. V případě kožních problémů se používá žlutá šťáva, která se nachází ve stonku. Z tohoto extraktu vznikají masti a další léčiva, která jsou k dostání v bylinných obchodech a lékárnách.

Doporučený článek:  Přítomnost štěnic prozradí typický zápach, zbavit se jich můžeme křemelinou

Mast na bázi vlaštovičníku obsahuje alkaloidy, které mají antibakteriální vlastnosti a napomáhají regeneraci nemocné pokožky. Dále snižuje svědění a intenzivně hydratuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže proti akné

Díky svým antiseptickým vlastnostem je vlaštovičník skvělý na akné. Reguluje také činnost mazových žláz a nadměrnou produkci kožního mazu. I jen malé množství této masti stačí k ošetření aknózní pleti, která se tak má šanci efektivně a přírodně léčit.

Zabojujte s bradavicemi

Vlaštovičník má silný účinek proti bradavicím. Je to také díky enzymům nacházejícím se v této rostlině. Odstraňují odumřelou kůži a obnovují její buňky. Stačí nanést jen malé množství vlaštovičníku na bradavici a jemně vmasírovat. Je velmi důležité vyhnout se kontaktu s očima a ústy.

Doporučený článek:  Skořice provoní domov a zbaví ho hmyzu, pomůže také s úklidem

Jak si připravit mast?

Na výrobu domácí masti budete potřebovat:

  • 400 gramů husího sádla,
  • 2 hrsti vlaštovičníku,
  • 50 mililitrů lihoviny.

Vlaštovičník nakrájejte nadrobno a v hluboké misce rozpusťte sádlo. Odstavte misku z ohně a přidejte do ní nasekané bylinky a vše důkladně promíchejte. Nakonec přidejte lihovinu a vše znovu zamíchejte. Přes sítko nalijte směs do sklenice a uložte do lednice. Používejte dvakrát denně (ráno a večer).

Zdroj: https://botanical.com/botanical/mgmh/c/celgre43.html, https://www.rxlist.com/greater_celandine/supplements.htm, https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-546/lesser-celandine, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK548684/, https://www.css.ch/en/private-customers/my-health/health-glossary/home-remedies/celandine-for-warts.html