Citrusové slupky pomohou vyčistit domácnost přírodním způsobem

Někteří lidé milují úklid a jiní ho upřímně nenávidí. Bez ohledu na to, na které straně jsme, je to činnost, kterou musíme dělat. Čisticí prostředky, které bleskově rozpouštějí i velmi staré nečistoty, jsou užitečné. Ale když je péče o životní prostředí v našem srdci a chceme dům uklidit, můžeme k čištění použít citrusové slupky, které jsou výbornou ekologickou alternativou k chemickým prostředkům.

Ideální do koupelny

Pokud vaše koupelna ztratila lesk a je pokryta vodním kamenem, v takové situaci vám pomohou právě citrusové slupky. Stačí je chvíli třít po špinavých místech, abyste se rychle zbavili nečistot, a to i na kachličkách, umyvadle nebo sprchovém koutě. Tato metoda vyřeší i problém sedimentu ve sprchové kabině. Pokud samotné potírání nestačí, slupky rozmixujte na hladkou hmotu a aplikujte ji na špinavá místa. Nechte nějaký čas působit a poté jen opláchněte vodou.

Doporučený článek:  Přírodní prostředky se postarají o čistotu celé domácnosti

Bílé oblečení je univerzální a nadčasové, jelikož dokonale doplňuje každodenní a elegantní styl. Trička, košile, halenky a kalhoty v této barvě rychle ztrácejí zářivost, protože ve vláknech se usazují nejen nečistoty, ale také sediment, který se velmi obtížně odstraňuje. Samozřejmě můžete sáhnout po chemikáliích, které zlepšují jejich vzhled, ale dokážou oslabovat tkaninu. Pokud nechceme riskovat ztrátu oblíbené bílé halenky, pak nám v tom může pomoci citrónová kůra.

Zdroj obrázku: Freepik

Univerzální čistič

Je těžké říci, které povrchy jsou v našich domovech nejšpinavější. Ale i když je pravidelně čistíme, v okamžiku jsou v kuchyni například mastné skvrny, pruhy na zrcadlech a jiné nečistoty, které nás v noci probouzejí. Potom nic nestojí v cestě výrobě vlastního prostředku, který je vhodný pro čištění všech povrchů. Tento prostředek je jednoduchý na přípravu a navíc je velmi levný, neboť je vyroben z věcí, které byste běžně vyhodili.

Doporučený článek:  Domácí triky, jak zbavit kovové povrchy rzi

Stačí, když vložíte hrst citrusových slupek do litrové nádoby a poté celou věc zalijete lihovým octem. Pro lepší účinek by měla být miska s touto směsí zašroubována a ponechána dva týdny na tmavém místě. Pokud nemáte rádi vůni octa, nemusíte se příliš obávat, protože citrusové slupky překryjí jeho běžný pach. Hotový čistič z citrusových slupek lze přelít do rozprašovací láhve. Bude užitečný pro odstranění mastných skvrn, usazenin a jiných problematických nečistot.

Zdroj: https://thewholecarrot.com/2018/01/2018-1-10-how-to-turn-your-citrus-peels-into-a-non-toxic-kitchen-cleaner/