Cukr pomůže udržet oblečení syté barvy, na černé oděvy funguje káva

Jedlá soda, sůl nebo ocet jsou klasické kuchyňské produkty, které používáme i při úklidu. Možná ale nevíte, že při praní můžete skvěle využít složku, kterou si dáváte běžně do kávy nebo čaje. Cukr je pro lidské tělo možná velmi škodlivý, ale dokáže pomoci při praní prádla. Podívejme se, jak můžete cukr využít v domácnosti, a to nejen při praní.

Využijte cukr ve své domácnosti!

Cukr má doma téměř každý. Většina lidí ho používá jen pro slazení čaje, kávy nebo při pečení oblíbených dezertů. Naše babičky ho ale využívaly mnoha způsoby a často mimo kuchyň. Možná si to nemyslíte, ale cukr vám může usnadnit každodenní život. Záleží jen na tom, jak ho využijete. Nemusí vám pouze ničit zdraví, může také usnadnit domácí práce.

Doporučený článek:  Mytí nádobí vypadá jednoduše, některé chyby ale mohou i ohrozit zdraví

Cukr můžete použít na odpuzení hmyzu, jako jsou štěnice nebo švábi. Musíte jen smíchat dvě lžíce cukru s práškem do pečiva nebo jedlou sodou a nasypat tam, kde jste hmyz viděli. Použít ho ale můžete také jako odstraňovač skvrn. Špinavé místo zakryjte malým množstvím cukru a nechte asi hodinu působit. Poté klasicky vyperte. A použít ho můžete i na zahradě k odpuzení škůdců.

Zdroj obrázku: Freepik

Cukr jako pomocník při praní

Víte o tom, že můžete cukr použít při praní? Většina lidí o tom nemá ani ponětí. Můžete přitom zachránit oblečení, které přišlo o své původní barvy. Oblečení postupně nošením, praním i žehlením ztrácí intenzitu barev. Cukr mu přitom může vrátit původní vzhled, když ho přidáte do pračky společně s klasickým práškem na prádlo.

Doporučený článek:  Domácímu česneku se ten z obchodu nikdy nevyrovná. Snadno se pěstuje i doma za oknem

Použití cukru je velmi jednoduché. Do dávkovače pracího prášku nasypte lžičku cukru během režimu máchání. Oblečení bude znovu nádherně barevné. Pamatujte, že tato metoda funguje u barevného oblečení. Na tmavé a černé oblečení můžete použít silný nálev z kávy nebo černého čaje, který přidáte přímo do bubnu pračky. Z pračky vyndáte dokonale černé oděvy, které budou vypadat jako nové.

Zdroj: https://247newsagency.com/entertainment/82485.html